T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

DIŞ KAYNAKLI PROJELER İZLEME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yayın Tarihi : 26.12.2023

2023/5 sayılı Bakanlık Genelgesi uyarınca, Dış Kaynaklı Projeler İzleme Toplantısı, Proje Temas Noktalarının katılımı ile 25 Aralık 2023 tarihinde saat 10.00'da çevrim içi olarak düzenlenmiştir.

Toplantıya Bakanlığımız Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Sayın Fuat KASIMCAN başkanlık etmiş olup, yaptıkları açılış konuşmalarında, hâlihazırda yürütülen projeler hakkında genel bilgi vermiştir. Daha sonra, bir önceki izleme toplantısı ardından Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü tarafından yapılan faaliyetler anlatılmıştır. Sayın Genel Müdür ayrıca toplantı gündemi hakkında bilgi vererek, dikkat edilmesi gereken hususlara dikkat çekmiş ve konuşmalarını tamamlamıştır.

Daha sonra İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Sayın Dr. Burçak YÜKSEL yaptığı sunumda, Proje Envanter Özeti, İlerleme raporu genel bulguları (2023 yılı 2. Dönem),Yıllık İzleme Planı ve ziyaretleri İzleme Raporları (2023 Yılı), Proje Takip Ofisi kurulması ve yeni yapılanma ve son olarak Dış Kaynaklı Proje İzleme Sistemi hakkında bilgilendirme yapmıştır.

Toplantı soru-cevap bölümü ile son bulmuştur.