T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

2024 YILININ 1. PROJE HAZIRLAMA VE UYGULAMA EĞİTİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE 09-10-11 OCAK 2024 TARİHLERİNDE UŞAK İLİNDE GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

Yayın Tarihi : 10.01.2024

Dış kaynaklı projelerin izlenmesine ilişkin usul ve esasları belirleyen 31.03.2023 tarihli ve 2023/5 sayılı Dış Kaynaklı Projelerin İzlenmesine Yönelik Genelge kapsamında Genel Müdürlüğümüzce 2024 yılında da eğitimler verilmeye devam etmektedir.

Bu kapsamda, İç Batı Anadolu (İç Ege) bölgesinde Afyonkarahisar, Kütahya ve Uşak İl Tarım ve Orman Müdürlükleri personeli, Uşak ili Valilik personeli, sivil toplum kuruluşları (STK),  meslek odaları ve akademi olan bir hedef kitleye yönelik 09-10-11 Ocak 2024 tarihlerinde Uşak Ticaret ve Sanayi Odası bünyesindeki toplantı salonunda Proje Hazırlama ve Uygulama Eğitimi düzenlenmektedir.

Açılış konuşmaları, Uşak İl Tarım ve Orman Müdürü Sayın Serkan BİLİR ile Bakanlığımız Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı V. Sayın Dr. Burçak YÜKSEL tarafından yapılan eğitime 60'in üzerinde kişi katılım sağlamaktadır.

Üç gün sürecek eğitimde Dış Kaynaklı Projeler hakkında genel bilgilendirme, Proje Kavramı, Proje Döngüsü ve Aşamaları, PCM Analizleri, Mantıksal Çerçeve Matrisi Yaklaşımı ve Maliyet ve Faaliyet Analizi konuları Tarım ve Orman Uzmanı Sayın Dr. Anıl Müge SEYREKBASAN ve Daire Başkanı V. Sayın Dr. Burçak YÜKSEL tarafından katılımcılara aktarılacaktır.