T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

FAO AVRUPA VE ORTA ASYA BÖLGESİ İSTİŞARE TOPLANTISI MACARİSTAN’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yayın Tarihi : 20.5.2019

Genel Müdürümüz Sayın Dr. Mustafa Altuğ ATALAY, 16 – 17 Mayıs 2019 tarihlerinde Macaristan’ın Budapeşte kentinde düzenlenen Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım ve Örgütü (FAO) Avrupa ve Orta Asya Bölge Ofisi tarafından düzenlenen, FAO ve üye devletler ülkeler arasındaki gayri resmi istişare platformu toplantısına katılmıştır.

Sayın Atalay bu etkinlik münasebetiyle “Bölgesel Teknik Komisyonların FAO Bölgesel Önceliklerine Katkısı” konulu panel oturumuna katılmış ve Orta Asya ve Kafkas Bölgesel Balıkçılık Komisyonu Başkan Yardımcısı (CACFish) olarak kısa bir konuşma gerçekleştirmiştir.

Kafkasya ve Orta Asya’da kırsal yoksulluğun ortadan kaldırılması, sürdürülebilir geçim kaynaklarının oluşturulması ve uygun istihdam, biyolojik çeşitliliğin ve doğal kaynakların korunması ile ilgili Sürdürülebilir Kalkınma 2030 Gündemi hedeflerine ulaşılmasında CACFish'in önemli rolünün altını çizen Dr. Atalay, bölgedeki tüm ülkeleri CACFish'e üye olmaya davet etmiş ve FAO'nun bu çabaya daha fazla destek sağlaması yönünde çağrıda bulunmuştur.