T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

TÜRKİYE - AB BALIKÇILIK DİYALOĞU ÇALIŞMA GRUBU TOPLANTISI 28 EYLÜL 2021 TARİHİNDE ÇEVRİM-İÇİ OLARAK YAPILMIŞTIR

Yayın Tarihi : 30.9.2021

​Türkiye – Avrupa Birliği Balıkçılık Diyalog Çalışma Grubu toplantısı, Genel Müdürümüz Dr. Mustafa Altuğ ATALAY’ın heyet başkanlığında, Avrupa Birliği Komisyonu Denizcilik İşleri ve Balıkçılık Genel Müdürlüğü (DG-MARE), AB Türkiye Delegasyonu, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü'nün yanı sıra  Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı temsilcilerinin katılımıyla, 28 Eylül 2021 tarihinde gerçekleşmiştir. 

Toplantida Türkiye'de ve AB'de balıkçılık politikası gelişmeleri hakkında bilgi alışverişinde bulunulmuş, Avrupa Birliği tarafından Akdeniz Genel Balıkçılık Komisyonu (GFCM)'nun Kasım ayında gerçekleştirilecek yıllık oturumunda sunacakları Akdeniz ve Karadeniz'e yönelik tavsiye kararları önerileri hakkında genel bilgi verilmiştir. Ayrıca Akdeniz'de ve Karadeniz'de sürdürülebilir balıkçılığın sağlanması için gerçekleştirilen eylemler ve ileride atılacak adımlar ele alınmıştır.
Tarafların karşılıklı işbirliğinin güçlenerek devam ettirilmesi hususundaki istekleri dile getirmesiyle toplantı sonlandırılmıştır.