T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

ORGANİK TARIM VE İYİ TARIM UYGULAMALARI PROJE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI İZMİR İLİNDE YAPILDI

Yayın Tarihi : 28.10.2022
Genel Müdürlüğümüzce yürütülen Organik Tarım ve İyi Tarım Uygulamalarının Yaygınlaştırılması ve Kontrolü Projeleri kapsamında 2022 yılının değerlendirilmesi ve 2023 yılı projelerinin belirlenmesi amacıyla 24-27 Ekim 2022 tarihleri arasında Bakanlığımız Uluslararası Tarımsal Araştırma Merkezi Müdürlüğü'nde (UTAEM) "Organik Tarım ve İyi Tarım Uygulamaları Proje Değerlendirme Toplantısı" düzenlendi.
İyi Tarım Uygulamaları ve Organik Tarım Daire Başkanı Dr. Başak EGESEL başkanlığında yapılan Organik Tarım ve İyi Tarım Uygulamaları Proje Değerlendirme Toplantısına, 77 İl Müdürlüğündeki proje koordinatörleri ve Bakanlık teknik personeli katılım sağladı. Toplantıda, organik tarım ve iyi tarım uygulamaları projelerinin uygulandığı 77 İl Müdürlüğünden gelen proje koordinatörlerinin proje sunumları gerçekleştirildi.

Ayrıca kurumsal kapasitenin artırılması amacıyla proje hazırlama, proje döngü yönetimi, mantıksal çerçeve ve iletişim teknikleri eğitimleri verildi ve organik tarım ve iyi tarım uygulamaları yapan örnek işletmelere teknik gezi düzenlendi.