T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

ULUSAL PAMUK ÇALIŞTAYI ŞANLIURFA’DA BAŞLADI

Yayın Tarihi : 4.11.2022
Şanlıurfa İl'inde 3-5 Kasım 2022 tarihlerinde düzenlenen Pamuk Çalıştayı Şanlıurfa Valisi Sayın Salih AYHAN'ın  açılış konuşması ile başlamıştır.
Pamuk Çalıştayına, Şanlıurfa Valisi Sayın Salih AYHAN,  Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeynel Abidin BEYAZGÜL, Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü Tarla ve Bahçe Bitkileri Daire Başkanı Sayın Dr. Veyis YURTKULU, İl Tarım ve Orman Müdürü Sayın Dr. Murat ÇAKMAKLI, Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Mehmet Ali ÇULLU, Ulusal Pamuk Konseyi Genel Sekreteri Sayın Prof. Dr. H. Ünal EVCİM, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Sayın Dr. Hasan MARAL, Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Sayın Mehmet KAYA, Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Sayın Ahmet EYYÜPOĞLU, Kamu kurum ve kuruluşu ile sektör temsilcileri ve üreticiler katılmıştır.

Çalıştayda doğal dengeyi koruyan, rekabetçi, katma değeri yüksek, güvenilir, izlenebilirliği olan sürdürülebilir pamuk üretimi ile ilgili konular hakkında akademisyenler ve sektör temsilcileri ile istişarelerde bulunulacaktır.