T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

14.ULUSLARARASI TURUNÇGİL KONGRESİ MERSİN İLİNDE BAŞLADI

Yayın Tarihi : 7.11.2022
Mersin İl'inde 06-11 Kasım 2022 tarihlerinde, ülkemiz ve 30 ülkeden 500 araştırmacı ve akademisyenin katılımıyla düzenlenen 14. Uluslararası Turunçgil Kongresi Sayın Bakanımız Prof. Dr. Vahit KİRİŞCİ'nin açılış  konuşmalarıyla başladı.
Kongreye, eski Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Lütfi ELVAN, Mersin Valisi Sayın Ali Hamza PEHLİVAN, Milletvekilleri, Çukurova Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Meryem TUNCEL, Genel Müdürümüz Sayın Dr. Mehmet HASDEMİR, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Sayın Dr. Metin TÜRKER, Ulusal Turunçgil Konseyi Başkan Vekili Sayın Kemal KAÇMAZ, Uluslararası Turunçgil Konseyi Genel Sekreteri Mikael ROOSE, Kamu kurum ve kuruluşları yöneticileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, üreticiler, 30 ülkeden ve ülkemizden akademisyenler ile araştırmacılar katılım sağladı.
Kongrede yurt içi ve yurtdışı bilimsel araştırma çalışmaları ile ilgili bildiriler sunulacak olup ayrıca sektör paydaşlarının uluslararası iletişimlerinin artırılmasının yanında bilim, teknoloji, ticaret,  pazarlama,  yeni  pazarlara  erişim  ve  AR-GE  çalışmalarında  kaydedilen  gelişmeler  hakkında değerlendirmeler ve paylaşımlar yapılacaktır.