T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

GENEL MÜDÜRÜMÜZ DR. MEHMET HASDEMİR VE BERABERİNDEKİ HEYET AZERBAYCAN'DA TOHUMCULUĞUN GELİŞTİRİLMESİ KONFERANSINA KATILIM SAĞLADI

Yayın Tarihi : 30.11.2022
Genel Müdürümüz Sayın  Dr. Mehmet HASDEMİR ve beraberindeki heyetin Azerbaycan temasları kapsamında 24 Kasım 2022 tarihinde  Azerbaycan Tarım Bakanlığı Tarım Hizmetleri Ajansı  Başkanı Sayın Mirza ALİYEV ve ajans çalışanları ile bir toplantı gerçekleştirildi. 
Program kapsamında, 25 Kasım 2022 tarihinde Azerbaycan Tarım Bakanlığı Tarım Hizmetleri Ajansı (Agrarian Services Agency-ASA)  ve FAO Azerbaycan Ofisi tarafından düzenlenen ve açılışı Azerbaycan Tarım Bakanı Sayın İnam KERİMOV tarafından yapılan "Azerbaycan'da Tohumculuğun Geliştirilmesi Uluslararası Konferansı" na katılım sağlandı. 
Konferansta Genel Müdürümüz Dr. Mehmet HASDEMİR tarafından bir açılış konuşması gerçekleştirildi. Konferansın teknik oturumunda Ankara Tohumluk Tescil ve Sertifikasyon Merkez Müdürlüğü Müdürü Sayın Şakir BERKTAŞ tarafından "Gıda Arzı ve Tarımda Sürdürülebilirlik için Tohum" konusunda bir sunum yapıldı.