T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

ORGANİK TARIM ULUSAL YÖNLENDİRME KOMİTE TOPLANTISI YAPILDI

Yayın Tarihi : 28.12.2022

Genel Müdürlüğümüzce 5262 Sayılı Organik Tarım Kanunu kapsamında her yıl düzenlenen Organik Tarım Ulusal Yönlendirme Komite Toplantısı 27.12.2022 tarihinde yapılmıştır.

Toplantıya, Bitkisel Üretim Genel Müdür Yardımcısı Cengiz BUDAN, İyi Tarım Uygulamaları ve Organik Tarım Daire Başkanı Dr. Başak EGESEL, Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü ilgili Daire Başkanlığı personeli ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü, Hayvancılık Genel Müdürlüğü, Orman Genel Müdürlüğü, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü, Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği, Buğday Derneği, Tarımsal Ürün Kontrol ve Sertifikasyon Kuruluşları Derneği, Organik Ürün Üreticileri ve Sanayicileri Derneği, Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği ve Ege İhracatçı Birlikleri temsilcileri katılım sağlamıştır.

Toplantının açılışı Bitkisel Üretim Genel Müdür Yardımcısı Cengiz BUDAN tarafından gerçekleştirilmiştir. Toplantıda İyi Tarım Uygulamaları ve Organik Tarım Daire Başkanı Dr. Başak EGESEL tarafından gerçekleştirilen sunumun ardından Genel Müdürlüğümüzün 2022 organik tarım faaliyetlerinin yer aldığı sinevizyon izlenmiştir. Toplantı interaktif bir şekilde düzenlenerek tüm katılımcıların organik tarım sektörünün tedbir ve öncelikleri hakkında görüş ve önerileri alınmıştır.