T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

DENİZLİ İLİNDE KEKİK ÇALIŞTAYI YAPILDI

Yayın Tarihi : 19.01.2023
Bitkisel ihraç ürünleri içerisinde önemli bir yeri olan kekiğin ticaretinde yaşanan gelişmelerin kaynağında değerlendirildiği "Kekik Çalıştayı" 19 Ocak 2023 tarihinde Ülkemiz kekik üretiminde ilk sırada yer alan Denizli ilinde yapıldı.
Çalıştay açılışına Bitkisel Üretim Genel Müdürü Sayın Dr. Mehmet HASDEMİR, Denizli Vali Yardımcısı Sayın Abdullah ETİL, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Osman ZOLAN, Genel Müdür Yardımcısı Sayın Cengiz BUDAN, İyi Tarım Uygulamaları ve Organik Tarım Daire Başkanı Sayın Dr. Başak EGESEL, Tarla ve Bahçe Bitkileri Daire Başkanı Sayın Dr. Veyis YURTKULU, Denizli İl Tarım ve Orman Müdürü Sayın Şakir ÇINAR, , Pamukkale Kaymakamı Sayın Uğur BULUT, Pamukkale Belediye Başkanı Sayın Avni ÖRKİ, Denizli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İbrahim TEFENLİLİ, Üniversitelerden akademisyenler, Bakanlığımız ilgili Genel Müdürlükleri uzman personeli, Sivil Toplum Kuruluşu ve özel sektör temsilcileri ile üreticiler katılım sağladı. Çalıştayda kekik yetiştiriciliği ve ürün işleme/ pazarlama ana başlıklarında görüş ve öneriler tüm paydaşlarla birlikte değerlendirilerek çalıştay sonuç bildirgesi katılımcılara sunuldu.
Programın devamında Genel Müdürümüz tarafından Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Osman ZOLAN ve Denizli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İbrahim TEFENLİLİ makamlarında ziyaret edildi. Ayrıca İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz ziyaret edilerek tarımsal üretimle ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.