T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Genel Müdürümüzü Ziyaret Etti

Yayın Tarihi : 8.4.2019

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa SOLAK, 03.04.2019 tarihinde Genel Müdürümüz Dr. Ahmet İPEK’i ziyaret etti. Ziyaret kapsamında karşılıklı fikir alışverişinde bulunan Genel Müdürümüz ve Prof. Dr. Mustafa SOLAK, ÇEM Genel Müdürlüğü ile Afyon Kocatepe Üniversitesi arasında gerçekleştirilebilecek işbirlikleri ve projeler üzerine görüştü. 

Bunların yanında ülkemizde yetişen tıbbi aromatik bitkiler üzerine fikir teatisinde bulunan Genel Müdürümüz ve AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa SOLAK, tıbbi aromatik bitkilerin dünya genelinde büyük bir pazar payına sahip olduğunu ve bu konunun ülke ekonomisine büyük katkılar sağladığını dile getirdi. 

Genel Müdürümüz Dr. Ahmet İPEK; ülkemizde tıbbi aromatik bitkiler ile ilgili bir kılavuz eksikliği olduğunu söyleyerek, konunun ÇEM Genel Müdürlüğü olarak AR-GE çalışmaları kapsamına alındığını ve bazı projeler geliştirme aşamasında olduklarını söyledi. Ülkemizde farklı yörelerde yetişen aynı türden tıbbi aromatik bitkilerin farklı isimlerle anılmasının bilim adamları arasında bile karmaşalara yol açtığını ve Türk Bilim Camiası olarak bu konuda bir birliğin sağlanmasının faydalı olacağını dile getirdi.