T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Genel Müdürlüğümüz ile Bursa Teknik Üniversitesi Arasında Protokol İmzalandı

Yayın Tarihi : 15.4.2019

Genel Müdürümüz Dr. Ahmet İPEK, Havza Planlama ve Arazi Islahı Dairesi Başkanı Kürşat YILDIRIM ve Araştırmacı Yaşar ÇAKIROĞLU’ndan oluşan heyet 12 Nisan 2019 tarihinde Bursa Teknik Üniversitesi’ni (BTÜ) ziyaret etti. Ziyaret kapsamında ÇEM Genel Müdürlüğü ile Bursa Teknik Üniversitesi’nin ortak yürütebileceği projeler, ikili işbirlikleri ile yüksek lisans ve doktora eğitimleri konusunda protokol imzalandı. Protokol imza törenine Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif KARADEMİR, Rektör Yardımcısı Ramazan KURT, BTÜ Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa YILMAZ ve akademisyenler katıldı. 

Gerçekleştirilen ziyaret kapsamında heyet; ilk olarak BTÜ Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa YILMAZ’ı ve Rektör Prof. Dr. Arif KARADEMİR’i makamında ziyaret etti ve protokol imza merasimi gerçekleştirildi. 

Daha sonra Yalova’da bulunan Yalova Garden Süs Bitkileri San. ve Tic. A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren ve yıllık üretim kapasitesi 3 milyona çıkarılan orkide serası, Yalova Fidan ve Peyzaj Borsası ile Atatürk Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Geofit Araştırma Merkezi Sergileme alanı ziyaret edildi. 

Sonrasında Kocaeli Gebze’de bulunan TÜBİTAK BİLGEM’e geçen heyet, Tübitak Bilgem Başkanı Prof. Dr. Hacı Ali MANTAR’ı makamında ziyaret etti. ÇEM Genel Müdürlüğümüz ve TÜBİTAK BİLGEM işbirliğinde yürütülen UASİS projesi hakkında durum değerlendirmesi yapıldı.