T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Veriliyor

Yayın Tarihi : 25.08.2022

Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı çalışanlarına yönelik Mehmet Akif Ersoy Toplantı Salonunda "Temel İş Sağlığı ve Güvenliği" eğitimine katılım sağlayamayanlar için eğitim düzenlendi. Açılış konuşmasını yapan İdari İşler ve Koordinasyon Daire Başkanı İbrahim Ethem Ocak; sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı oluşturulması için eğitimin önemine dikkat çekerek, bunula birlikte saha çalışmalarının da büyük önem arz ettiğini belirten bir konuşma yaptı.

Yapılan araştırmalara göre iş kazaları ve meslek hastalıkları büyük oranda önlenebilirken, gerekli önlemler alınmadığı için her yıl birçok kayıp yaşanmaktadır. Bu eğitim ile Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde görev yapan tüm çalışanlarının iş sağlığı ve güvenliği mevzuatı gereğince; genel, teknik ve sağlık konularına ilişkin bilgilendirmeleri amaçlanmaktadır.

İş Güvenliği Uzmanı Yavuz Kara; "Haziran 2012 tarihinde yürürlüğe giren 6331 sayılı Kanunun, tüm çalışanları ve bütün işyerlerini kapsaması açısından oldukça önemli ve değerli olduğuna dikkat çekerek halihazırda 4 (dört) iş güvenliği uzmanı ve 3 (üç) işyeri hekimi ile Başkanlığımıza yönelik iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarının yürütüldüğünü" ifade etti.