T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Onlar Artık Mezun

Yayın Tarihi : 6.07.2022

2021-2022 eğitim-öğretim yılında Kreşimize devam eden 6 yaş grubu çocuklarımızın Mezuniyet seremonisi 3 ayrı organizasyonla gerçekleştirildi.Kreşimizin bahçesinde velilerin de katılımıyla yapılan birinci organizasyonda Özge Candemir Öğretmenimizin "Kelebekleri" ile Pınar Bektaş Öğretmenimizin "Minik Dahileri" 03.06.2022 Cuma günü 10:30 ile 12.30 saatleri arasında Satranç Öğretmenleri eşliğinde "Satranç Turnuvası" yaptı. Turnuva sonunda Merkez Kreş ve Gündüz Bakımevi ile Çocuk Kulübü Çalışma Grup Sorumlusu Kreş Müdürü Aynur Şehitoğlu çocuklara Başarı Belgesi vererek madalya taktı.

Kreşimizin bahçesinde velilerin de katılımıyla yapılan ikinci organizasyonda ise "Kelebekler" ile "Minik Dahiler" 07.06.2022 Salı günü 10:30 ile 12.30 saatleri arasında Jimnastik Öğretmenleri eşliğinde "Jimnastik Gösterilerini" yaparak yıl boyu öğrenmiş oldukları fiziksel aktiviteleri başarıyla sergiledi. Çocuklar ve velileri gösteri sonunda jimnastik öğretmeni eşliğinde oynadıkları bahçe oyunlarıyla çok eğlendi.

Tarım ve Orman Bakanımız Prof. Dr. Sayın Vahit Kirişçi'nin, yoğun çalışma temposu dolayısıyla katılamadığını ileterek "Çelenk ve Tebrik Mesajı" göndermek suretiyle onurlandırdığı üçüncü organizasyon ise Sosyal İşler Daire Başkanı İrfan Türkmen, veliler ve misafirlerin katılımıyla 15.06.2022 Çarşamba günü Atatürk Konferans Salonunda gerçekleştirildi. 6 yaş grubu çocuklarımızın "Hoş Geldiniz" şiiriyle başlayan programda, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları; aziz şehitlerimiz ve ebediyete irtihal eden gazilerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu yapılarak İstiklal Marşı okundu. Kreş Müdürü Aynur Şehitoğlu, yaptığı açılış konuşmasının ardından Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Sayın Vahit Kirişçi'nin, Sevgili Çocuklarımızı, Kıymetli Öğretmenlerimizi, Değerli Velilerimizi kutladığı; "Mezuniyet Töreni" ne katılan herkese özellikle de gözümüzün bebeği, geleceğimizin umudu çocuklarımıza selam ve sevgilerini gönderdiği "Tebrik Mesajını" okudu.

"Kelebekler" ve "Minik Dahiler", Drama Öğretmenleri eşliğinde "İyilik Yapan İyilik Bulur"; "Birlikten Kuvvet Doğar" mesajlarını verdikleri "Drama Gösterilerini; İngilizce Öğretmenleri eşliğinde yaptıkları "İngilizce Ront" gösterilerini; Müzik Öğretmenleri eşliğinde yaptıkları  "Ritim Gösterilerini" büyük bir heyecanla sahneledi. Programda çocuklarımızın 3 yıllık Eğitim-Öğretim sürecini kapsayan "Slayt Gösterileri" de izlendi. Sosyal İşler Daire Başkanı İrfan Türkmen'in diplomaları verdiği "Diploma Töreni" ve akabindeki coşkulu "Kep Atma Töreni"nden sonra çocuklara mezuniyet günü anısına hediyeler verildi. Çocuklarının ilk mezuniyetine şahit olan veliler, öğretmenler ve Kreş personeli duygusal anlar yaşadı. Program, çocuklarımızın Resim ve Seramik Öğretmenleri eşliğinde yıl boyu yaptığı çalışmaların sergilendiği alanın gezilmesiyle son buldu.