T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Cumhuriyetin 99. Yıl Dönümü Coşkuyla Kutlandı

Yayın Tarihi : 22.11.2022

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 03.11.2022 Perşembe günü Atatürk Konferans Salonunda Sosyal İşler Daire Başkanı Ramazan Ata, veliler ve misafirlerin katılımıyla kutlandı.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, geçmişten günümüze vatanımızın ve milletimizin bağımsız bütünlüğünü koruyabilmek adına canlarını veren aziz şehitlerimiz ve ebediyete irtihal eden gazilerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan Programın sunumunu 6 yaş grubu çocuklarımız yaptı.

Katılımcılar, Kurtuluş Savaşı’ndan cumhuriyetin ilanına kadar olan zorlu süreci anlatan “Cumhuriyeti Biz Böyle Kazandık” adlı sinevizyon gösterisiyle duygusal anlar yaşadı. Program, Merkez Kreş ve Gündüz Bakımevi ile Çocuk Kulübü Çalışma Grup Sorumlusu Aynur Şehitoğlu'nun “Devletimiz daim olsun. Milletimiz kaim olsun. Milli birlik ve beraberliğimiz ebedi olsun ve hiçbir zaman bozulmasın.” dilekleriyle bitirdiği açılış konuşmasının ardından 4,5,6 yaş grubu çocuklarımızın günün anlam ve önemini ifade eden marşlar, çocuk şarkıları ve müzikli ront gösterileriyle devam etti. Programın sonunda bütün çocuklarımız sahneye çıkıp “Cumhuriyet Çocukları” Marşı eşliğinde uğruna nice şehitler verdiğimiz ay yıldızlı al bayrağımızı coşkulu bir şekilde sallayarak bayramın bir kez daha tadına vardı.