T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Güle Güle Gidin Çocuklar

Yayın Tarihi : 22.06.2023

​2022-2023 Eğitim-Öğretim yılında Kreşimize devam eden 6 yaş grubu çocuklarımızın Mezuniyet seremonisi 5 ayrı organizasyonla gerçekleştirildi.

Kreşin etkinlik odasında velilerimizin de katılımıyla yapılan birinci organizasyonda Fatma Öğretmenin “Uğurböcekleri” ile Büşra Öğretmenin “Elma Şekerleri” 30.05.2023 Salı günü 14:00-15.45 saatleri arasında Satranç Öğretmeni eşliğinde “Satranç Turnuvası” yaptı. Turnuva sonunda Merkez Kreş ve Gündüz Bakımevi ile Çocuk Kulübü Çalışma Grup Sorumlusu Kreş Müdürü Aynur Şehitoğlu çocuklara Başarı Belgesi vererek madalya taktı.

Kreşin etkinlik odasında velilerimizin de katılımıyla yapılan ikinci organizasyonda ise “Uğurböcekleri” ile “Elma Şekerleri” 31.05.2023 Çarşamba günü 11:00-12.00 saatleri arasında Jimnastik Öğretmeni eşliğinde “Jimnastik Gösterisi” yaparak yıl boyu öğrenmiş oldukları fiziksel aktiviteleri başarıyla sergiledi. Çocuklar ve veliler gösteri sonunda jimnastik öğretmeni eşliğinde oynadıkları oyunlarla çok eğlendi.

Üçüncü organizasyon Sosyal İşler Daire Başkanı Vekili Murat Özkan, Mali İşler Daire Başkanı Ramazan Ata, Yemekhane Çalışma Grup Sorumlusu Rukiye Özdemir, veliler ve misafirlerin katılımıyla 06.06.2023 Salı günü Atatürk Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları; aziz şehitlerimiz ve ebediyete irtihal eden gazilerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program da, Kreş Müdürü Aynur Şehitoğlu’nun mezun çocuklar ve ailelerine sağlık ve başarı dolu bir hayat dilekleri ile sonlanan açılış konuşmasının ardından 6 yaş grubu çocuklarımız “Hoş Geldiniz” şiirlerini okudu. “Uğurböcekleri”  ve “Elma Şekerleri” nin 3 yıllık Eğitim-Öğretim sürecini kapsayan “Slayt Gösterileri” izlendikten sonra “Veda Şiirleri” ni okuyan çocuklar, “Diploma ve Kep Atma Töreni” nin ardından mezuniyet hediyelerini aldı. Çocuklarının ilk mezuniyetine şahit olan velilerin, öğretmenlerin ve kreş personelinin duygusal anlar yaşadığı program, çocukların Resim ve Seramik Öğretmeni eşliğinde yıl boyu yaptığı çalışmaların sergilendiği alanın gezilmesiyle son buldu.

Kreş bahçesinde bütün velilerimizin ve çocuklarımızın katılımıyla yapılan dördüncü organizasyon 09.09.2023 Cuma günü 13.30-17.30 saatleri arasında gerçekleştirildi. Veliler ve çocuklar, Eğlenceli Bilim ve Akıl-Zeka Oyunları Atölyesi Öğretmeninin yaptığı “Dev Diş Macunu, Roket Fırlatma, Sis Şelalesi ve Yanan Köpükler” deneylerini izlerken çok heyecanlandılar. Bu coşku dolu deneylerin ardından animasyon ekibiyle birlikte müzik eşliğinde dans eden ve şişme oyun parkurunda eğlencenin zirvesine çıkan çocuklarını izleyen veliler de kendilerine ikram edilen çay ve pasta eşliğinde bahçenin keyfini çıkardılar.

Beşinci ve son organizasyon olarak 15.06.2023 Perşembe günü bütün çocuklarımızın katılımıyla kreş bahçesinde “Yaza Merhaba” Partisi yapıldı. Çocuklar, animasyon ekibiyle müzik eşliğinde oyun oynayıp dans ederken uzun zamandır özlemini duydukları pırıl-pırıl parlayan güneşe ve yaz mevsimine “Merhaba!” dediler. Eğlence, Bağlı Kuruluşumuz Atatürk Orman Çiftliğinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla ikramı olan ama hava muhalefeti dolayısıyla bir türlü yiyemedikleri için heyecanla bekledikleri dondurmalarını yemeleri ile taçlandı.