T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

CUMHURİYETİMİZİN 100. YAŞI COŞKUYLA KUTLANDI

Yayın Tarihi : 8.11.2023

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 02.11.2022 Perşembe günü Atatürk Konferans Salonunda Sosyal İşler Daire Başkanı İrfan Türkmen, Mali Hizmetler Daire Başkanı İsa Şancı, veliler ve misafirlerin katılımıyla kutlandı.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, geçmişten günümüze kadar vatanımızın ve milletimizin bağımsız bütünlüğünü koruyabilmek adına canlarını veren aziz şehitlerimiz ve ebediyete irtihal eden gazilerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu ve ardından da İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan Programın sunumunu 6 yaş grubu çocuklarımız yaptı.

Katılımcılar, Kurtuluş Savaşı'ndan Cumhuriyet'in ilanına kadar olan zorlu süreci anlatan “Cumhuriyeti Biz Böyle Kazandık" adlı sinevizyon gösterisiyle duygusal anlar yaşadı. Program, Merkez Kreş ve Gündüz Bakımevi ile Çocuk Kulübü Çalışma Grup Sorumlusu Kreş Müdürü Aynur Şehitoğlu'nun Atatürk'ün, “Ey yükselen yeni nesil, Cumhuriyeti biz kurduk, onu, yükseltecek ve yaşatacak sizlersiniz." diyerek görev verdiği Türk Milletinin, bütün Türk–İslam Dünyasının en büyük umudu olan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin; varlığının, birliğinin, dirliğinin, beraberliğinin, daha nice yüzyıllar daim olması" dilekleriyle bitirdiği açılış konuşmasının ardından 4,5,6 yaş grubu çocuklarımızın günün anlam ve önemini ifade eden marşlar, çocuk şarkıları ve müzikli ront gösterileriyle devam etti. Programın sonunda bütün çocuklarımız sahneye çıkarak, velilerimiz ve misafirlerimiz de yerlerinde ayağa kalkarak  “O Mübarek Bayrak İşte Bu Bayrak" Marşı eşliğinde uğruna nice şehitler verdiğimiz ay yıldızlı al bayrağımızı büyük bir gurur ve mutlulukla dalgalandırarak Türkiye Cumhuriyeti Devletinin 100. yaşını coşkuyla kutladı.