T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

GENEL MÜDÜRÜMÜZ “OMO AKADEMİ 1. DÖNEM EĞİTİMİ” AÇILIŞI’NA KATILDI

Yayın Tarihi : 7.7.2021

Genel Müdürümüz İsmail Üzmez, Orman Mühendisleri Odası Akademi 1. Dönem Eğitimleri açılış toplantısına katıldı.

Kamu ve özel sektörde faaliyet gösteren; orman mühendisi, orman endüstri mühendisi ve ağaç işleri endüstri mühendisi meslek mensuplarının fiziki ve interaktif sosyal platformlarda mesleki bilgi ve becerilerini artırmak, kişisel gelişimlerine katkı sağlayıcı faaliyetlerde bulunarak milli ve manevi değerler ile donanımlı bireyler yetiştirmek amacıyla kurulmuş bir "Orman Mektebi"olan OMO Akademi üyelerine eğitimler vermeye başladı.

Kızılcaham'da gerçekleştirilen OMO Akademi 1. Dönem eğitimleri açılışında bir konuşma yapan Genel Müdürümüz İsmail Üzmez bu eğitimde yer almaktan dolayı memnun olduğunu ifade ederek, eğitimin katılımcılar için verimli geçmesi temennisinde bulundu.

Genel Müdürlük olarak doğrudan ve bazı projelerde de danışmanlık hizmeti vasıtasıyla pek çok orman mühendisi istihdamı yaptıklarının altını çizen Genel Müdür Üzmez, mesleki ve kişisel gelişimin önemine vurgu yaparak bu konuda Orman Mühendisleri Odası ile işbirliğinin hep olacağını ve gereken desteğin verileceğini ifade ederek sözlerine son verdi.