T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İLE MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI...

Yayın Tarihi : 12.1.2022

Genel Müdürümüz İsmail Üzmez ile Milli Savunma Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Recep Kemal Akyürek tarafından Ankara Gaziler Sosyal Rehabilitasyon Merkezi içerisine, saha habitatına uygun yaban hayvanlarının salınması amacıyla bir protokol imzalandı.

Protokol, teröristle mücadele görevinin sebep ve tesiriyle yaralanan veya hastalanan Milli Savunma Bakanlığı Gazi Uyum Evleri Yönetmeliği kapsamındaki hak sahiplerinin, moral ve motivasyonlarını artırmak amacıyla hazırlandı.

Protokol kapsamında; doğada yaralanan, öksüz kalan ve çeşitli nedenlerle el konulan yaban hayvanlarından, tedavisi tamamlanan ve doğaya geri bırakılması Genel Müdürlüğümüzce uygun bulunan hayvanlar ile  yine Genel Müdürlüğümüze bağlı üretim istasyonlarında üretilen; keklik, sülün, karaca gibi sahada yaşamaya uygun diğer hayvanlar, Gaziler Sosyal Rehabilitasyon Merkezi sahasına dönem dönem salınabilecek.

Sahaya bırakılacak hayvan türlerinin beslenme ihtiyaçlarının tespiti ve hastalık halinde müdahaleleri Genel Müdürlüğümüz personeli aracılığı ile takip edilecek.