T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ KOORDİNASYON TOPLANTISI VE SGB.NET EĞİTİMİ KIZILCAHAMAM’DA YAPILDI

Yayın Tarihi : 23.2.2022

Genel Müdürümüz İsmail Üzmez başkanlığında Genel Müdürlüğümüz merkez ve taşra birimleri Kızılcahamam'da bir araya geldi.

SGB-Net Eğitimi ile birlikte eş zamanlı olarak planlanan Genel Müdürlüğümüz Koordinasyon Toplantısı'nda, Genel Müdürlüğümüzce 2021 yılında yapılan yatırımlar değerlendirilerek önümüzdeki dönem hedefler görüşüldü.

Karşılaşılan güçlüklerin ve bunların çözüm önerilerinin görüşüldüğü toplantıda konuşma yapan Genel Müdürümüz İsmail Üzmez, Genel Müdürlüğümüzün taşradaki temsilcisi olan bölge müdürleri ve il müdürlerine hitap ederek, yürütülen çalışmaların daha verimli olması için gereken talimatları verdi.

Genel Müdür Üzmez, "Gayemiz ülkemizin tabii zenginliğini planlı bir şekilde koruyup, yöneterek gelecek nesillere aktarabilmek ve aynı zamanda insanımızın tabiatla iç içe bir yaşam sürmesine imkân sağlamak. Bu alanların bize emanet olduğunu ve bu emaneti geleceğe bozulmadan aktarmamızın bir mecburiyet olduğunu bilerek hareket etmek bizim üzerimize düşen vazifedir. Bu vazifeyi ifa ederken de gereken titizliği göstermek mecburiyetindeyiz" dedi.

Koordinasyon toplantısı ile eş zamanlı düzenlenen SGB. NET Eğitiminde ise Bakanlığımız harcama birimleri mali işlemlerini ve bu işlemlerin gerçekleşmesi sırasında yapılacak işlem adımları; yaşanan ve yaşanması muhtemel sıkıntıların çözüme kavuşturulması için yapılabilecek çözüm önerileri görüşüldü. Sistem kullanıcılarına Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı uzmanları tarafından eğitim verildi.