T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

NALLIHAN'DA FOTO SAFARİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Yayın Tarihi : 6.6.2022

Geçtiğimiz hafta sonu Bakanımız Prof. Dr. Vahit Kirişci'nin katılımıyla Nallıhan Davutoğlan Yaban Hayatı Geliştirme Sahası'nda foto safari etkinliği düzenlendi.


Düzenlenen etkinliğe Bakanımızın yanı sıra, AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Genel Müdürümüz İsmail Üzmez, Nallıhan Kaymakamı Yusuf Durani Dinç, Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş ile çok sayıda fotoğraf tutkunu katıldı. Etkinliğe katılan fotoğraf tutkunları 'rastgele' diyerek fotoğraflarını çekmeye başladı.


Bakanımız Prof. Dr. Vahit Kirişci burada yaptığı konuşmada, Nallıhan Kuş Cenneti'nin çok zengin bir biyoçeşitliliğe sahip olduğunu ve bu ekolojik zenginliğin korunması, geliştirilmesi için gerekli çabaların gösterildiğini ifade etti.


Bakan Kirişci, konuşmasının ardından kuş cennetinde eşiyle birlikte fotoğraf çekti ve dürbünle kuşları izledi.


Etkinlikte konuşma yapan Genel Müdürümüz İsmail Üzmez ise Nallıhan Davutoğlan Yaban Hayatı Geliştirme Sahası'nın 200'e yakın kuş türüne ev sahipliği yapan önemli bir korunan alan olduğunun altını çizerek, bu etkinliğin özellikle kuş türleri özelinde Nallıhan tanıtımına büyük katkı sağlayacağını umduklarını ifade etti.