T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Bakan Pakdemirli’den Eğitim ve Yayın Dairesi’ne Ziyaret

Yayın Tarihi : 3.2.2022

Tarım ve Orman Bakanı Dr.Bekir Pakdemirli, Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığını ziyaret etti. Kurumda yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Bakan Pakdemirli, tüm birimleri tek tek gezdi. Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanı Sürur Kır,  Bakan Pakdemirli'ye kurumda yürütülen çalışmalarla ilgili bilgilendirme yaptı, hediyeler takdim etti. Kurum çalışanlarıyla yakından ilgilenip sohbet eden Pakdemirli, personelle fotoğraf çektirdi.

Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığını ziyaret eden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, kurumda yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ziyarete ev sahipliği yapan Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanı Sürur Kır, kurumda yürütülen çalışmalarla ilgili brifing verdi.

Kurum bünyesinde faaliyet gösteren tüm birimleri ziyaret eden Bakan Pakdemirli, basım yayım çalışmalarında kullanılan programlar ve teknik donanımla ilgili bilgi aldı.

Bakan Bekir Pakdemirli ziyareti sırasında personelle çalışmalara dair sohbet etti. Tasarımından basımına kadar tüm aşamalarıyla Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığının eseri olan çocuk kitaplarını, grafiker Tülay Yonar, Bakan Pakdemirli'ye tanıttı.

Kurumun sahip olduğu zengin kütüphanenin dijitalleştirilmesiyle ilgili çalışmaları da inceleyen Pakdemirli, eğitim faaliyetleri açısından kaynakların doğru kullanılmasının önemine dikkat çekti.

Eğitim çalışmalarını daha geniş kitlelere ulaştırmak için görsel materyallerin hazırlandığı kurgu üniteleri ve stüdyoları da gezen Bakan Pakdemirli, Web Tarım TV canlı yayınını rejiden izledi.  

Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanı Sürur Kır, kuruma özel hediyeleri Bakan Pakdemirli'ye takdim etti. Kastamonu El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüğünde yapılan "çift taraflı vavlı tablo"nun yanında Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışmasında Bakan Bekir Pakdemirli'nin oy verdiği ve ödül alan fotoğraf da Bakan Pakdemirli'ye hediye edildi.

Pakdemirli'ye anlamlı hediye

Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanı Sürur Kır'ın hediye ettiği bir eser de Bakan Pakdemirli'yi duygulandırdı. Bakan Pakdemirli'nin babası Prof. Dr. Ekrem Pakdemirli'ye ait olan ve kurum kütüphanesinde bulunan "Tarıma Dayalı Sanayi ve Pazarlama" adlı eser çoğaltılarak Bakan Bekir Pakdemirli'ye takdim edildi.

1983 yılında yayımlanan ve günümüze de ışık tutacak ifadelerin yer aldığı eser Bakan Pakdemirli'nin izniyle dijital tarım kütüphanesinde erişime açıldı. Yayına "kutuphane.tarimorman.gov.tr" adresinden erişilebiliyor.

Eğitim ve yayım faaliyetlerinin çiftçiler ve sektör için önemine dikkat çeken Bakan Pakdemirli, Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığının bu alanda önemli bir ihtiyacı karşıladığını vurguladı.