10.1.2018 / Gösterim Sayısı : 33557

Aday memurların eğitimi başladı

#VideoList #Aday Memur

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı merkez birimleri ve Ankara ili taşra teşkilatında aday memur olarak görev yapan personelin eğitimleri başladı. 8 Ocak 2018 tarihinde Bakanlık Atatürk Konferans Salonunda düzenlenen toplantıda bir araya gelen aday memurlara Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanı Osman Güzelgöz hitap etti. Aday memurlara "Hoş geldiniz!" diyerek çalışma hayatlarında başarılar dileyen Başkan Güzelgöz "Bu eğitimlerle devlet memurluğunun yanısıra Bakanlığımızın ve görev aldığınız Bakanlık hizmet birimlerinizin görevlerini öğrenmiş olacaksınız" dedi.

 Osman Güzelgöz, 40 yıla ulaşan kendi kamu görevi ile ilgili örnekler anlattıktan sonra aday memurlardan beklentilerini de şöyle dile getirdi: "Bakanlığımızdaki çalışmalarınızda klasik anlamda 'ne görev verilirse yaparım, gerisine karışmam' anlayışında olmanızı istemem. Olumlu değişikliklikler yapan, verimliliği esas alan, hizmet üretmeyi ön plana çıkaran bir anlayışla çalışmanız milletimiz ve devletimizin daha çok yararına olacaktır. Bu yönde  çaba göstereceğinize inanıyorum."

Çeşitli unvan ve kadrolarda 73 personelin katılımıyla başlayan Aday Memur Eğitimi, Temel Eğitim ve Hazırlayıcı Eğitim olmak üzere iki aşamada gerçekleşecek. Eğitimler  02 Mart 2018 tarihinde sona erecek. 


''