28.8.2018 / Gösterim Sayısı : 4965

Başkan İsa Sertkaya göreve başladı

#Başkan İsa Sertkaya göreve başladı

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığına atanan İsa Sertkaya görevine başladı.

Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı görevini devralan İsa Sertkaya, Osman Güzelgöz’e yaptıkları çalışmalar için teşekkür ederek, bugüne kadar yapılan  çalışmaların üzerine yenilerini eklemek için daha fazla  gayret sarfedeceklerini  söyledi. Hedefinin ülkemize ve milletimize hizmet etmek olduğunun altını çizen Sertkaya, el birliği ile verimliliği esas alarak daha büyük başarılara imza atacaklarına inandığını ifade etti.

Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı’ndaki devir teslimde Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı da hazır bulundu.

Denizli’nin Tavas İlçesi’nde 1968 yılında doğan İsa Sertkaya, ilk ve orta öğrenimini Aydın’da, lise öğrenimini ise Kütahya’da tamamladı.

İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği bölümünden 1989 yılında mezun olan Sertkaya, yüksek lisans eğitimini “Orman Koruma Kürsüsünde” yaptı.

Memuriyet hayatına Kütahya Emet Örencik Şefliği ile başlayan İsa Sertkaya, Orman Bakanlığı APK Kurulunda, Orman Genel Müdürlüğü Orman Koruma ve Yangınla Mücadele Dairesi Başkanlığı’nda mühendis olarak; daha sonra sırasıyla Envanter ve Planlama Şube Müdürlüğü, Hayvansal Ürünler Şube Müdürlüğü, Odun Dışı Ürün ve Hizmetler Daire Başkan Yardımcılığı, Dış İlişkiler Eğitim ve Araştırma Daire Başkanlığı görevlerinde bulundu.

27 Ağustos 2018 tarihinde Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı görevine başlayan İsa Sertkaya evli ve 3 çocuk babası.

''