8.8.2018 / Gösterim Sayısı : 8667

KKTC ile sulama, ormancılık ve tarımsal alanlardaki ilişkiler daha da geliştirilecek

#Sayın Bakanımızın KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali ile Görüşmesi #KKTC ile sulama, ormancılık ve tarımsal alanlardaki ilişkiler daha da geliştirilecek

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali ve beraberindeki heyetle bir araya geldi.

Bakanlık'ta gerçekleşen görüşmede, iki ülke arasındaki sulama, ormancılık ve tarımsal alanlardaki yürütülen çalışmalar ele alındı.

KKTC'ye su teminiyle ilgili yürütülen projelerde gelinen aşamalar değerlendirilerek, söz konusu alandaki projelerin geliştirilerek sürdürülebilmesi için yapılması gereken hususlar gözden geçirildi.

Ormancılık konusunun da ele alındığı görüşmede, iki ülkenin ortak yürüttüğü ağaçlandırma ve orman yangınlarıyla mücadele çalışmalarındaki işbirliğinin devam ettirilmesinin önemine dikkat çekildi. Bu alanda iki ülke arasında yürütülen ve süresi bu yılın sonunda dolacak olan Ormancılık Eylem Planı'nın yenilenmesi kararlaştırıldı.

Bakanlık tarafından işletilen Tarım Bilgi Sistemi'nin, KKTC'nin de kullanımına sunulmasına yönelik çalışmalar da değerlendirildi.


''