T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

TARIM VE ORMAN BAKANIMIZ SAYIN PROF.DR. VAHİT KİRİŞCİ KARADENİZ BÖLGESİ BİLGİLENDİRME VE İSTİŞARE TOPLANTISININ AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Yayın Tarihi : 17.10.2022

      ​Personel Genel Müdürlüğümüzce düzenlenen Karadeniz Bölgesi Bilgilendirme ve İstişare Toplantısı Sayın Bakanımız Prof. Dr. Vahit KİRİŞCİ'nin çevrimiçi katılımları ile Rize İlinde gerçekleştirildi. Rize'de gerçekleştirilen Bilgilendirme ve İstişare Toplantısına Rize, Karabük, Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Sinop, Çorum, Amasya, Samsun, Giresun, Trabzon, Artvin, Ordu, Tokat, Gümüşhane, Bayburt illerimize bağlı il müdürleri, idari mali işler şube müdürü ve teknik personelle beraber söz konusu illerin bağlı kuruluş idari amirleri katıldı.

      Sayın Bakanımız Prof. Dr. Vahit KİRİŞCİ açılış konuşmasında; "Değerli mesai arkadaşlarım öncelikle sizi muhabbetle selamlıyorum. Personel Genel Müdürlüğümüzce düzenlenen Karadeniz Bölgesi Bilgilendirme ve İstişare Toplantısı vesilesi ile bir araya gelmiş bulunuyoruz. Verimli bir toplantı olması dileklerimle hepinize hoş geldiniz diyorum. Kıymetli mesai arkadaşlarım Küresel Isınmaya karşı bizler önlemimizi aldık. Sayın Cumhurbaşkanımızın girişimleri ile başka ülkelerinde gıda sorununu çözmüş bulunmaktayız. Kent tarımını önemsiyor ve destekliyoruz. Önceliğimiz tarımdaki üretimi sürdürmek ve verimliliği arttırmaktır. Küçük aile işletmelerimiz bizler için çok önemli. Üreticinin küresel ısınma gibi etkenlere karşı korunması bizim için büyük önem arz etmektedir. Sizlere talimatım üreticinin, çiftçinin yanında olun onların üretmesi için elinizden ne geliyorsa yapın. Kıymetli arkadaşlarım Karadeniz Bölgesi Bilgilendirme ve İstişare Toplantısının hayırlara vesile olmasını diliyorum hepinizi en içten dileklerimle selamlıyorum, Allah'a emanet olun kalın sağlıcakla" dedi. 

      Sayın Bakanımız Prof. Dr. Vahit KİRİŞCİ'nin konuşmalarının ardından Personel Genel Müdürümüz Adem DİNÇ "Katılımlarından dolayı Sayın Bakanımıza çok teşekkür ediyoruz. Karadeniz Bölgemizde Bakanlığımızın uç beylerinin bir araya gelmesini sağlayan Rize Valiliğimize ve Rize İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüze teşekkür ediyor hepinize hoş geldiniz dileklerimi iletiyorum. Pandemi sürecinde çevrimiçi olarak yaptığımız toplantılar sonucunda yüz yüze yapma ihtiyacını tespit ettiğimiz toplantıların ilkini  Ege Bölgesinde gerçekleştirdik ve nihayet son olarak da Karadeniz Bölgesindeyiz " ifadelerini kullandı.

      Sayın Bakanımızın açılış konuşması, Genel Müdürümüzün konuşmalarıyla başlayan toplantımız,; Genel Müdürlüğümüz Daire Başkanları ve müdürlerinin sunumları ile devam etti.İlk günün son eğitimi olarak "Protokol Kurallarının " anlatıldığı eğitim ile ilgili katılımcılar tarafından olumlu ve gerekli bir eğitim olduğu hakkında görüş bildirildi.