T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Coğrafi İşaretlerde Farkındalığın Artırılması Projesi “Burdur-Isparta” Programı

Yayın Tarihi : 5.7.2021

Başkanlığımız Stratejik Pazarlama Daire Başkanlığınca yürütülen "Coğrafi İşaretlerde Farkındalığın Artırılması Projesi" kapsamında; coğrafi işaretlerde farkındalık artırmaya yönelik Burdur ve Isparta illerini kapsayan bölgesel etkinlik 28 Haziran 2021 tarihinde video konferans yöntemiyle gerçekleştirilmiştir.  

Etkinliğe; Stratejik Pazarlama Daire Başkan V. Cihan NAZLIBurdur İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet TUĞRULIsparta İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Bayram DEMİRİl ve İlçe Müdürlükleri idareci ve teknik personeli ile coğrafi işaret başvuru ve tescil sahipleri, ilgili kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler, üretici örgütleri ve STK temsilcilerinden katılım sağlanmıştır.

 Etkinlik programı çerçevesinde; Stratejik Pazarlama Daire Başkan V. Cihan NAZLI  yaptığı açılış konuşmasında; Ülkemizin coğrafi işaret potansiyeli ve coğrafi işaretli ürünlerin ülkemiz için önemine değinerek tüketiciler açısından yöresel ürünlere ilgi ve talebin her geçen gün artmakta olduğuna dikkat çekmiş ve Bakanlığımızca "Coğrafi İşaretlerde Farkındalığın Artırılması Projesi" kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler vermiştir. Burdur İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet TUĞRUL ve Isparta İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Bayram DEMİR'in  açılış konuşmalarını Stratejik Pazarlama Daire Başkanlığınca hazırlanan Coğrafi İşaretler konulu kısa film gösterimi, Coğrafi İşaretler/ Pazarlama Aracı Olarak Coğrafi İşaretler ve Bakanlığımız GKGM konu uzmanı Mehtap AYDINLI'nın "Coğrafi İşaretlerde Denetim" konulu sunumları takip etmiştir.

Etkinlik; Isparta Belediye Başkan Yardımcısı Fahretdin GÖZGÜN, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Seval Sevgi KIRDAR, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Sabri ERBAŞ,  Isparta Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali KOYAK, Karamanlı Belediyesi adına Tufan YAYLA, Gölhisar Belediyesi adına Betül SÜRAL,   Gelendost İlçe Tarım ve Orman Müdürü Gökhan YAMAN, Bucak İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet GÖNENÇ, Yalvaç İlçe Tarım ve Orman Müdürü Erhan GÜÇLÜ, Tefenni İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünden Engin ERKARA'nın konuşma ve sunumları ile devam etmiştir.

Bölgesel etkinlik, katılımcıların memnuniyetleri ve karşılıklı iyi dileklerin ifade edilmesiyle sona ermiştir.