T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

VAN DİTAP SÖZLEŞME İMZALAMA TÖRENİ

Yayın Tarihi : 1.10.2021

Başkanlığımız, Stratejik Pazarlama Daire Başkanlığınca yürütülmekte olan Dijital Tarım Pazarı (DİTAP) Projesi kapsamında 23 Eylül 2021 tarihin de Van İlinde üreticilerimiz ile alıcılarımız arasında DİTAP sözleşme töreni düzenlenmiştir.

Yapılan törene Van Valisi Mehmet Emin BİLMEZ, Başkanlığımız Stratejik Pazarlama Dairesi Başkanı Cihan NAZLI, Van Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim GÖRENTAŞ İl ve İlçe Müdürlükleri idareci ve teknik personeli ile üretici ve üretici örgütleri ile STK temsilcileri katılım sağlamıştır.

Törende konuşan Van Tarım İl Müdürü İbrahim GÖRENTAŞ " Bakanlığımızca hayata geçirilen Dijital Tarım Pazarı Projesi ile üreticiler ile alıcılarımız bir araya getirerek pazarlamaya yeni bir bakış açısı getirdiklerini, yapılan bu çalışmalar semerelerini verdiğinde üreticilerimizin üretmiş oldukları ürünlerini değer fiyattan satarak, pazarlamadaki sorunlarını da gidermiş olacaklardır" dedi. Projede emeği geçen tüm paydaşlara teşekkür etti.

 Yapılan tören bitkisel üretim, hayvansal üretim, su ürünleri üretimi ve arı ürünlerini içeren yedi adet üretim sözleşmesinin taraflarca imzalanması ile sona ermiştir.