T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Coğrafi İşaretlerde Farkındalığın Artırılması Projesi Kocaeli-Düzce Programı

Yayın Tarihi : 5.10.2021

Başkanlığımız Stratejik Pazarlama Daire Başkanlığınca yürütülen "Coğrafi İşaretlerde Farkındalığın Artırılması Projesi" kapsamında; coğrafi işaretlerde farkındalık artırmaya yönelik 2021 yılı bölgesel etkinliklerinin altıncısı   Kocaeli ve Düzce illeri ile 30 Eylül 2021 tarihinde video konferans yöntemiyle gerçekleştirilmiştir.  

Etkinliğe; Stratejik Pazarlama Daire Başkan V. Cihan NAZLIDüzce İl Tarım ve Orman Müdürü Necdet ÇİÇEKKocaeli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü KTV Şube Müdürü Mustafa ERDOĞAN,  İl ve İlçe Müdürlükleri idareci ve teknik personeli ile coğrafi işaret başvuru ve tescil sahipleri, ilgili kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler, üretici örgütleri ve STK temsilcilerinden katılım sağlanmıştır.

 Etkinlik programı çerçevesinde; Stratejik Pazarlama Daire Başkan V. Cihan NAZLI  yaptığı açılış konuşmasında; Coğrafi işaretli ürünlerin ülkemiz için önemine değinerek ürünlerimizin dünyada hak ettiği yeri kazanması, katma değer sağlaması, sürdürülebilirlik ve ticarileşmenin sağlanabilmesi için tescil almanın son değil aksine bir başlangıç olduğuna dikkat çekmiş ve Bakanlığımızca "Coğrafi İşaretlerde Farkındalığın Artırılması Projesi" kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler vermiştir. Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü Necdet ÇİÇEK, Kocaeli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü KTV Şube Müdürü Mustafa ERDOĞAN ve  Gebze Ticaret Odası Genel Sekreteri Mustafa Yaşar SEKİN'in açılış konuşmalarını Stratejik Pazarlama Daire Başkanlığınca hazırlanan "Coğrafi İşaretler" konulu kısa film gösterimi, Başkanlığımızca sunulan Coğrafi İşaretler/ Pazarlama Aracı Olarak Coğrafi İşaretler ve Bakanlığımız GKGM Çalışma Grup Sorumlusu Mehmet MENDERİS'in "Coğrafi İşaretlerde Denetim" konulu sunumları takip etmiştir.

Düzce Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Hüseyin GÜNGÖR, Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü KTV Şube Müdürü Burcu ŞENER,  Körfez İlçe Tarım ve Orman Müdürü Semra KOŞUMCU, Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden Suat CENGİZ,  Düzce Arıcılar Birliğinden Cafer KABA, Gebze Ticaret Odası Kalite ve Akreditasyon Sorumlusu Ayşegül OLGUN ve Düzce Ziraat Odası Başkanlığından Fatma AYDIN'ın konuşmaları ile devam eden etkinlik, katılımcıların memnuniyetleri ve karşılıklı iyi dileklerin ifade edilmesiyle sona ermiştir.