T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Uygulamalı İç Kontrol Sistemi Eğitim Programı Yapıldı

Yayın Tarihi : 12.10.2021

Başkanlığımız koordinasyonunda 07-08/10/2021 tarihleri arasında Atatürk Konferans Salonunda İç Kontrol Sistemi, Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı, Süreç Yönetimi, Risk Yönetimi ve Uygulamalarını içeren Eğitim Programı düzenlenmiştir.

Eğitime; Ankara İlindeki Hizmet Birimleri, Bakanlığımız Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığından Yazılım ve Uygulama Geliştirme Daire Başkanı Dilek ÖZDEMİR, Mali Yönetim Daire Başkanı Özgen MARTAL katılım sağlamıştır.

Eğitim Programı; Daire Başkanımız Sayın Dilek DEMİRCİ' nin açılış konuşmasıyla başlayıp, Strateji Geliştirme Başkanı Sayın Özgür Akif TEL' in bilgi ve tecrübelerini paylaştığı değerli katkılarıyla devam etmiştir.

İç Kontrol Daire Başkanlığı Uzmanlarından Adem SÖYLEMEZ İç Kontrol Sistemi, Koray YILMAZ Süreç Yönetimi ve Halil Murat ULUTAŞ Risk Yönetimi ve Uygulamaları konularında eğitim vermiş olup, İç Kontrol Eylem Planının hazırlanması ve izlenmesi, Risk Yönetim Eylem Planının hazırlanması ve izlenmesi konularının yazılım üzerinden yapılması amacıyla Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığımızla birlikte "İç Kontrol Sistemi Yazılımı" uygulamalı olarak Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı Yardım Masası ve Eğitim Koordinatörü Hasan İNCE, Bilişim Uzmanı Sevde KAHRAMAN ÖZMEN ve Bilişim Uzmanı Mehmet TEKE tarafından anlatılmıştır.

Eğitim Programı; Katılımcıların beklentileri ve önerileri alınarak Süreç ve Risk Yönetimi kültürünün Bakanlığımızda kökleşmesi, amacına hizmet etmesi ve diğer kamu idarelerine örnek teşkil etmesi temennisiyle tamamlanmıştır.