T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

KOOPERATİF ÜRÜNLERİNİN PAZARLAMA OLANAKLARININ GELİŞTİRİLMESİNE YÖNELİK EĞİTİM

Yayın Tarihi : 19.4.2022

Başkanlığımız Stratejik Pazarlama Daire Başkanlığı tarafından yürütülmekte olan ve 18 pilot il 150 kooperatif ile devam eden "Tarımsal Örgütlerin Pazarlama Kabiliyetlerinin Geliştirilmesi Projesi" kapsamında, 15 Nisan 2022 tarihinde saat 9:30'da kooperatif ürünlerinin pazarlama olanaklarının geliştirilmesine yönelik olarak kooperatif temsilcilerimiz, proje pilot illeri Tarım ve Orman İl Müdürlükleri yetkililerinin katılımıyla çevrimiçi eğitim gerçekleştirilmiştir.

Eğitimin ilk oturumunda, Atatürk Orman Çiftliği Halkla İlişkiler ve Pazarlama Müdürü Serdar Büyüktürk YILDIZ tarafından kooperatif ürünlerinin AOÇ marketlerde satışı için gereklilikler ve pazarlamaya yönelik yöntemler hakkında bilgilendirme yapılmıştır.

Eğitimin ikinci oturumunda ise Migros A.Ş. temsilcileri tarafından kooperatif ürünlerinin Migros Marketlere satışına yönelik izlenmesi gereken adımlar, gereklilikler ve ürün alım süreçleri hakkında "Kalite Yönetimi ve Tarımsal Üretim" ve "Pazarlama Süreç ve Dinamikleri" konulu sunumlar gerçekleştirilmiştir.