T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

15. CASPİAN AGRO ULUSLARARASI TARIM FUARI

Yayın Tarihi : 24.5.2022

Tarım sektöründe ileri teknolojilerin tanıtımını yapan, ithalatçılar, ihracatçılar, distribütörler, toptan ve perakende ticaret temsilcileri, yerli ve yabancı uzmanlar ve çiftçiler dâhil tarım sektörünün paydaşlarının katılım sağladığı 15. Caspian Agro Uluslararası Tarım Fuarı 18-20 Mayıs 2022 tarihleri arasında Azerbaycan'ın Bakü kentinde yer alan Expo Center fuar alanında Sayın Bakanımız Prof. Dr. Vahit KİRİŞÇİ'nin teşrifleriyle gerçekleştirilmiştir.

17 ülkeden 450 katılımcının yer aldığı fuarda 54 Türk Firması yerini almıştır. 15.000 m²lik fuar alanında Bakanlığımıza ayrılan 128 m² alanda temsil gerçekleştirilmiştir.

Söz konusu fuara Başkanlığımızla birlikte, Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı, Orman Genel Müdürlüğü, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü ve Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü katılımlarıyla ülkemiz tarım sektörünün tanıtımı gerçekleştirilmiştir.

Caspian Agro Uluslararası Tarım Fuarda, sulama ve su teknolojileri, fide-fidan, sera teknolojileri, tarım makine ve ekipmanları, gübre, damla sulama ve filtreleme sistemleri, bitki koruma, ambalaj, plastik ürünlerine yönelik firmalarımız stant açmıştır.