T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

10-14 MART 2022 9. KATAR TARIM VE ÇEVRE FUARI

Yayın Tarihi : 21.3.2022

Başkanlığımızca Katar'ın başkenti Doha'da 10-14 Mart 2022 tarihleri arasında Ortadoğu'nun en önemli organizasyonları arasında yer alan 9. Katar Tarım ve Çevre Fuarına (AGRITECH 2022) uluslararası yatırımcılara Türk tarımı ve yatırım fırsatlarının tanıtılması,  ülkemizdeki tarım sektörü yatırımlarının artırılması ve ticaretin geliştirilmesi amacıyla katılım sağlamıştır.

 Doha Sergi ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen fuarın açılışı Katar Başbakanı ve İçişleri Bakanı Halid bin Halife bin Abdulaziz Al Sani tarafından yapıldı ve açılışa Türkiye'nin Doha Büyükelçisi Mustafa Göksu da katıldı.

Bakanlığımızın da standıyla birlikte 50 ülkeden 650'ye yakın yerel ve uluslararası kuruluş ile modern tarım teknolojileri konusunda uzmanlaşmış 12 firma katılım sağlamıştır.

Bakanlığımızı temsilen kurulan stantta Orman Genel Müdürlüğü, Devlet Su İşleri, TİGEM, Et ve Süt Kurumu, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ile Başkanlığımız bünyesinde Pazarlama Dairesi ile birlikte aktif görev alındı.

Söz konusu fuarda; TARYAT çalışmaları kapsamında hazırlanan 'Yabancı Yatırımcıya Vatandaşlarımızla Eşit Hak, Eşit Fırsat, Eşit Destek ' konulu lifletlerimiz Arapça, İngilizce ve Türkçe olarak fuara katılım sağlayan yatırımcılara ve ziyaretçilere dağıtılmıştır. Standımıza uğrayan yatırımcı ve ziyaretçilere Yatırım Fırsatları, verilen destek, teşvik ve hibeler hakkında bilgi verilmiştir.