T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Türkiye Ve Dünyada Tarımsal Yatırımın Geleceği Konulu Toplantı Yapıldı.

Yayın Tarihi : 2.3.2021

Başkanlığımız Proje ve Yatırım Yönetimi Daire Başkanlığınca yürütülen "Tarımsal Yatırımcı Danışma Ofisi" (TARYAT) Bilgilendirme çalışmaları kapsamında; 01.03.2021 tarihinde video konferans yöntemiyle, Bakanlık Müşaviri Dr. Ali Recep NAZLI tarafından ''Dünyada ve Türkiye'de Tarımsal Yatırımın Geleceği'' konulu bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi.

Toplantıya İl Müdür Yardımcılarımız, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlerimiz, Bakanlık Merkez Birimlerimizin temsilcileri ve TARYAT Biriminde görev yapan personeller katıldılar.

Daire Başkanı Sedat ILDIZ'ın yaptığı açılış konuşmasının ardından Sayın NAZLI Sunumunda; Pandemi Sürecinde Oluşan Gıda Milliyetçiliği,  Şehirlerin Periferilerinde Tarımsal Üretim ve Uluslararası Tarım Ticareti konu başlıklarıyla birlikte Gıda Tedarik Zincirleri ve Stratejik Ürün konularına da değindi. Ülke örneklerinin de yer aldığı sunumda detaylı Yatırım, Proje,  Tarımsal Yatırım ve Yatırım Danışmanı gibi Kavramlara da yer verildi. Webinar, soru- cevap bölümünün ardından  sonlandırıdı.