Bakanlarımız Listesi

Tarım Bakanlığı (1923-1974)

Zekai APAYDIN

6 Mart 1924

30 Ağustos 1924

Şükrü KAYA

31 Ağustos 1924

21 Kasım 1924

Hasan Fehmi ATAÇ

22 Kasım 1924

2 Mart 1925

Mehmet Sabri TOPRAK

3 Mart 1925

30 Ekim 1927

Mustafa Rahmi KÖKEN

31 Ekim 1927

26 Eylül 1930

Reşat Muhlis ERKMEN

4 Mayıs 1931

30 Ekim 1937

Şakir KESEBİR

1 Kasım 1937

10 Kasım 1938

Faik KURDOĞLU

13 Kasım 1938

24 Ocak 1939

Reşat Muhlis ERKMEN

25 Ocak 1939

9 Temmuz 1942

Prof. Dr. Şevket Raşit HATİPOĞLU

10 Temmuz 1942

7 Ağustos 1946

Faik KURDOĞLU

8 Ağustos 1946

5 Eylül 1946

Tahsin COŞKAN

11 Eylül 1946

10 Haziran 1948

Ali Cavit ORAL

11 Haziran 1948

22 Mayıs 1950

Nihat İYRİBOZ

23 Mayıs 1950

9 Mart 1951

Nedim ÖKMEN

10 Mart 1951

9 Aralık 1955

Esat BUDAKOĞLU

10 Aralık 1955

25 Kasım 1957

Nedim ÖKMEN

26 Kasım 1957

27 Mayıs 1960

Feridun ÜSTÜN

30 Mayıs 1960

28 Ağustos 1960

Osman TOSUN

29 Ağustos 1960

20 Kasım 1961

Ali Cavit ORAL

21 Kasım 1961

25 Haziran 1962

Mehmet İZMEN

26 Haziran 1962

25 Aralık 1963

Mehmet Turan ŞAHİN

26 Aralık 1963

20 Şubat 1965

Turhan KAPANLI

21 Şubat 1965

27 Ekim 1965

Bahri DAĞDAŞ

28 Ekim 1965

10 Ağustos 1969

Ali Mesut EREZ

12 Ağustos 1969

3 Kasım 1969

İlhami ERTEM

4 Kasım 1969

26 Mart 1971

Orhan DİKMEN

27 Mart 1971

22 Mayıs 1972

İlyas KARAÖZ

23 Mayıs 1972

14 Nisan 1973

Ahmet Nusret TUNA

15 Nisan 1973

25 Ocak 1974

Orman Bakanlığı (1969-1980)

Sabit Osman AVCI

11 Ağustos 1969

3 Kasım 1969

Hüseyin ÖZALP

3 Kasım 1969

26 Mart 1971

Selahattin İNAL

26 Mart 1971

15 Nisan 1973

İsa Hisan BİNGÖL

15 Nisan 1973

26 Ocak 1974

Ahmet ŞENER

26 Ocak 1974

17 Kasım 1974

Fikret SAATÇİOĞLU

17 Kasım 1974

31 Mart 1975

Turhan KAPANLI

31 Mart 1975

21 Haziran 1977

Vecdi İLHAN

21 Haziran 1977

21 Temmuz 1977

Sabahattin SAVCI

21 Temmuz 1977

5 Ocak 1978

Vecdi İLHAN

5 Ocak 1978

8 Ekim 1979

Ahmet ŞENER

8 Ekim 1979

8 Kasım 1979

Hasan EKİNCİ

12 Kasım 1979

12 Eylül 1980

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı (1974-1980)

Prof. Dr. Korkut ÖZAL

26 Ocak 1974

16 Kasım 1974

Reşat AKTAN

17 Kasım 1974

31 Mart 1975

Prof. Dr. Korkut ÖZAL

1 Nisan 1975

21 Haziran 1977

Fikret GÜNDOĞAN

22 Haziran 1977

21 Temmuz 1977

Fehim ADAK

22 Temmuz 1977

5 Ocak 1978

Mehmet YÜCELER

6 Ocak 1978

11 Kasım 1979

Cemal KÜLAHLI

12 Kasım 1979

12 Eylül 1980

Tarım ve Orman Bakanlığı (1980-1983)

Sabahattin ÖZBEK

21 Eylül 1980

13 Aralık 1983

Tarım, Orman ve Köyişleri Bakanlığı (1983-1991)

Hüsnü DOĞAN

14 Aralık 1983

31 Mart 1989

Lütfullah KAYALAR

1 Nisan 1989

23 Haziran 1991

İlker TUNCAY

23 Haziran 1991

20 Kasım 1991

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı (1991-2011)

Necmettin CEVHERİ

21 Kasım 1991

25 Haziran 1993

Refaiddin ŞAHİN

25 Haziran 1993

5 Ekim 1995

Nafiz KURT

6 Ekim 1995

6 Mart 1996

İsmet ATTİLA

7 Mart 1996

28 Haziran 1996

Musa DEMİRCİ

29 Haziran 1996

29 Haziran 1997

Mustafa TAŞAR

30 Haziran 1997

11 Ocak 1999

Mahmut ERDİR

12 Ocak 1999

28 Mayıs 1999

Hüsnü Yusuf GÖKALP

29 Mayıs 1999

18 Kasım 2002

Prof. Dr. Sami GÜÇLÜ

19 Kasım 2002

3 Haziran 2005

Dr. Mehmet Mehdi EKER

3 Haziran 2005

6 Temmuz 2011

Orman Bakanlığı (1991-2003)

Mustafa KALEMLİ

26 Ağustos 1991

20 Kasım 1991

Vefa TANIR

20 Kasım 1991

25 Haziran 1993

Hasan EKİNCİ

25 Haziran 1993

6 Mart 1996

Nevzat ERCAN

6 Mart 1996

28 Haziran 1996

Mehmet Halit DAĞLI

28 Haziran 1996

30 Haziran 1997

Ersin TARANOĞLU

30 Haziran 1997

11 Ocak 1999

Arif SEZER

11 Ocak 1999

28 Mayıs 1999

Nami ÇAĞAN

28 Mayıs 1999

18 Kasım 2002

Osman PEPE

18 Kasım 2002

8 Mayıs 2003

Çevre ve Orman Bakanlığı (2003-2011)

Osman PEPE

8 Mayıs 2003

29 Ağustos 2007

Prof.Dr.Veysel EROĞLU

29 Ağustos 2007

6 Temmuz 2011

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı (2011-2018)

Dr. Mehmet Mehdi EKER

6 Temmuz 2011

28 Ağustos 2015

Kutbettin ARZU

28 Ağustos 2015

24 Kasım 2015

Faruk ÇELİK

24 Kasım 2015

19 Temmuz 2017

Ahmet Eşref FAKIBABA

19 Temmuz 2017

9 Temmuz 2018

Orman ve Su İşleri Bakanlığı (2011-2018)

Prof. Dr. Veysel EROĞLU

6 Temmuz 2011

10 Temmuz 2018

Tarım ve Orman Bakanlığı (2018)

Dr. Bekir PAKDEMİRLİ

10 Temmuz 2018

Görevde




''