T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Sizlerin gülen yüzünüz, gözlerinizdeki ışık, umutlarınız ve hayalleriniz bize güç veriyor

Yayın Tarihi : 23.4.2018

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, "Sizlerin gülen yüzünüz, gözlerinizdeki ışık, umutlarınız ve hayalleriniz inanın bize güç veriyor. Her birinizin barış, huzur ve kardeşlik dolu bir dünya hayalini gerçekleştirmek en büyük arzumuz" dedi.  

Fakıbaba, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kendisini ziyarete gelen bir grup öğrenciyi ve Bakanlık personelinin çocuklarını kabul etti.

Çocuklara gelecekte ne olmak istediklerini soran Fakıbaba, kendisinin küçükken doktor olmayı istediğini, çalışarak ve Allah'ın yardımıyla bunu başardığını söyledi.

Çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlayan Fakıbaba, 23 Nisan'ın milli egemenliğin ve bağımsızlık mücadelesinin önemli dönüm noktalarından olduğunu söyledi.

Fakıbaba, "Biz, İstiklal Mücadelemizi birlik ve beraberlik içinde milletçe mücadele ederek zafere ulaştırıp Cumhuriyeti ilan ettik. Bu yönüyle 23 Nisan, demokrasinin, milli iradenin, millet egemenliğinin en bariz göstergesi olmasıyla gönlümüzde önemli bir yere sahiptir. Bu günün çocuklarımıza armağan edilmesi de ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza olan güvenimizi ve ümidimizi göstermektedir. Bizler de sizlere daha iyi bir gelecek hazırlamak için tüm gayretimizle çalışıyoruz." dedi.

Fakıbaba, Türkiye'nin son yıllarda güven ortamı içinde istikrarlı bir şekilde büyüdüğünü ve her alanda ciddi gelişmeler elde edildiğini belirtti.

"Yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi döneminde ortaya koyacağımız çalışmalarla her alandaki gelişimimizi daha da hızlandıracağımıza ve siz çocuklarımıza daha iyi bir Türkiye bırakacağımıza inanıyorum." ifadesini kullanan Fakıbaba, şöyle devam etti:

"Millet olarak 23 Nisan 1920 ruhunu her an içimizde yaşatarak daha yaşanabilir, daha müreffeh, daha huzurlu ve daha güçlü yarınlar için çalışacağız. Çünkü sizlere güveniyoruz. Sizler de sizlere sunulan imkânları iyi değerlendirecek, büyük başarılara imza atacaksınız. İşimizi iyi yaparak, azimle ve kararlılıkla ülkemizi sadece bölgenin değil, dünyanın lider bir ülkesi yapacağız. Sizlerin gülen yüzünüz, gözlerinizdeki ışık, umutlarınız ve hayalleriniz inanın bize güç veriyor. Her birinizin barış, huzur ve kardeşlik dolu bir dünya hayalini gerçekleştirmek en büyük arzumuz. Bu duygularla, TBMM'nin 98. kuruluş yıl dönümünü, bu toprakların güzel çocuklarının ve bütün dünya çocuklarının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en samimi duygularımla kutluyorum."

Bakan Fakıbaba, konuşmasının ardından sorularını cevapladığı çocuklara, başarılı olmak için hayal kurmalarını ve çok çalışmalarını tavsiye etti.

Çocuklara yapacakları her işi sevgiyle ve hakkını vererek yapmalarını gerektiğini anlatan Fakıbaba, "Mesleğinizi seveceksiniz. İnsanı sevmeden hiçbir meslekte başarılı olamazsınız. Yaratılanı Yaradan'dan dolayı seveceksiniz. Sevgi çevreyle başlar, hayvan sevemezseniz inanın insanları da çok sevemezsiniz. Sevgi yoksa başarılı olmanız mümkün değil." diye konuştu.

 Bakanlığının faaliyet alanının insan sağlıyla birebir ilişkili olduğuna işaret eden Fakıbaba, "Temiz gıdayla besleniyorsanız sağlığınız da iyi oluyor, hastalığa yakalanma oranınız o kadar az oluyor. Bu bakımdan Sağlık Bakanlığı ve Bakanlığımız iki önemli kardeş bakanlıktır. Bunu biliyordum ama Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı olduktan sonra çok daha iyi kavradım." dedi.

Fakıbaba, çocuklara boyama ve okuma kitaplarından oluşan bir set hediye ettikten sonra öğrenci ve öğretmenlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.