T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Şefkatin, merhametin ve fedakârlığın timsali olan annelerimiz, aile ve toplum hayatının temel direğidir

Yayın Tarihi : 12.5.2018

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın, Anneler Günü dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajı:

"Sevgi, saygı, merhamet, sabır ve fedakârlık gibi yüce hasletlerin sembolü olan annelerimiz, şefkat dolu yürekleriyle, sağlıklı, huzurlu ve barış dolu bir toplumun oluşturulmasında önemli rol oynamaktadır.

Anne; aynı zamanda koruyan, kollayan, yemeyen yediren, giymeyen giydiren, evladı için her şeyi göze alan fedakârlık timsali en değerli varlığımızdır. Bu hasletleriyle annelerimiz, aile ve toplum hayatının temel direğidir.

Bizler annelerimizi her zaman baş tacı yaptığımız, onların gönüllerini hoş tuttuğumuz sürece iyi bir insan, erdemli bir toplum olduğumuzu gösteririz.

Ebeveyne "öf" bile demeyi yasaklayan, cennetin annelerin ayakları altında olduğunu vurgulayan bir inancın, kültürün mensubu olarak; annelerimizin mutlu olması, yüzlerinin gülmesi, daha iyi hayat şartlarına kavuşmaları için kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz.

Anne özlemini yaşayan biri olarak ülkemin her bir annesini kendi annem gibi görüyor ve ahirete irtihal etmiş bütün annelerimizi rahmetle yâd ediyorum. Bu mutlu günde, evlatlarını kucaklayamamanın hüznünü yaşayan, yüreği yaralı şehit annelerimize de hassaten minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Ömürlerini ailelerine vakfeden, üzerimizde ödenemez hakları bulunan, her daim hürmetlerin en büyüğünü hak eden bütün yüreği güzel annelerin Anneler Günü'nü kutluyorum."