T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN BAKAN PAKDEMİRLİ’YE TAZİYE TELEFONU

Yayın Tarihi : 15.9.2018

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kayınpederini kaybeden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'yi telefonla arayarak başsağlığı diledi.

İzmir'de son yolculuğuna uğurlanan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin kayınpederi Sedat Özyavuzgil için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile kabine üyelerinden taziye mesajları yağdı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin dün vefat eden kayınpederi Sedat Özyavuzgil son yolculuğuna uğurlandı. 

İzmir'deki evinde dün hayatını kaybeden 80 yaşındaki Özyavuzgil için Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. 

Cenaze törenine Bakan Pakdemirli ile eşi Ahu Pakdemirli, kayınvalidesi Seyhan Özyavuzgil, eşinin abileri Yavuz ve Oğuz Özyavuzgil, aile yakınlarının yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Ak Parti Milletvekilleri Mahmut Atilla Kaya, Alpay Özalan, Yaşar Kırkpınar, AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, Aile ve Sosyal Politikalar Eski Bakanı Sema Ramazanoğlu, Ak Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız, İzmir Ticaret Odası Meclis Başkanı Selami Özpoyraz, Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Hayrettin Uçak, iş dünyasından Cem Bakioğlu, Samim Sivri, Mustafa Karabağlı, Metin Sancak, Hüseyin Aslan, İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli ile Özyavuzgil'in komşuları, sevenleri ve vatandaşlar katıldı. 

Tören sırasında Bekir Pakdemirli ile birlikte kayınvalidesi Seyhan Özyavuzgül, eşi Ahu Pakdemirli, eşinin abileri Oğuz ve Yavuz Özyavuzgil taziyeleri kabul etti.

Öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazında Bakan Pakdemirli çocuklarıyla saf tuttu. Özyavuzgil, cenaze aracıyla götürüldüğü Çeşme Mezarlığında defnedildi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan taziye telefonu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kayınpederini kaybeden Tarım ve Orman Bekir Pakdemirli'yi telefonla arayarak başsağlığı diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra Bakan Pakdemirli'ye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım ile kabine üyeleri de telefonla arayarak taziyelerini iletti.

Bakan Pakdemirli ve ailesi taziyeleri, Küçükyalı'daki Mithatpaşa Caddesi üzerinde bulunun evlerinde kabul etti.