T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

DR. BEKİR PAKDEMİRLİ: “MAÇLARDA SAYILAR SKORLAR ÖNEMLİ DEĞİL, ÖNEMLİ OLAN DOSTLUK KAZANSIN”…

Yayın Tarihi : 26.9.2018

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli'yi makamında ziyaret eden Beşiktaş Başkanı Fikret Orman hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Ziyaretin ardından Bakan Dr. Pakdemirli ve Başkan Orman sezonun ilk derbisi olan Fenerbahçe-Beşiktaş maçı ile alakalı değerlendirmelerde bulundu. Bakan Dr. Pakdemirli "Maçlarda sayılar skorlar önemli değil. Önemli olan dostluk kazansın" değerlendirmesinde bulunurken, Fikret Orman "Galip gelmek isterdim. Darısı haftaya" açıklamasını yaptı.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli'yi ziyaretinin ardından Dr. Pakdemirli ve Fikret Orman Kadıköy'de oynanan Fenerbahçe-Beşiktaş maçını değerlendirdi.

"Maçlarda Sayılar Skorlar Önemli Değil, Önemli Olan Dostluk Kazansın"

Tüm takımların ve taraftarlarının ayrı olmakla beraber ülkeye hizmet için var olduklarının altını çizen Bakan Dr. Pakdemirli "Bu takımlarımız yurt dışında bizi temsil ediyorlar. Fenerbahçe'de çok iyi bir takım. Beşiktaş'ta çok iyi bir takım. Beşiktaş özellikle her Fenerbahçeliye ve her Galatasaraylıya aynı uzaklıkta, yani herkesin sevdiği ve sempatiyle karşıladığı bir takım. Değerli başkanımızın da bizi ziyaret etmesi çok güzel. Onunla birlikte biz maç dışında konular konuştuk. Benim Fenerbahçeli olmamın bir önemi yok. Beşiktaş Türkiye'nin üç büyük takımından bir tanesi. Hepimiz için önemli. Maçlarda sayılar skorlar bir tarafa, bir gün Fenerbahçe kazanır bir gün Beşiktaş kazanır. Önemli değil. Önemli olan dostluklar konusu ve bu dostlukların devamı önemli" diye konuştu.

"Galip Gelmek İsterdim, Darısı Haftaya"

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli'ye Beşiktaş hakkında söylediği sözler için teşekkür eden Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ise "Tabi ben galip gelmek isterdim, hiç olmazsa beraberlikle bitti. Gayet güzel bir maçtı. Bu spor netice itibarıyla. Sporcuların ve teknik adamların sahada yaptıkları bir şey. Biz başkan olarak her zaman olduğu gibi maçı seyrediyoruz. Dün de Ali Başkan ve ekibi bizi iyi karşıladı. Hem beni hem de Beşiktaş taraftarlarını. Onlara gayet iyi imkanlar sundu. Özellikle benim taraftarım açısından çok önemli. Medeni bir şekilde maç yaptık beraberlikle bitti. İkinci yarı bizim stadımızda oynayacağız. Tabi herkes galip gelmek ister.  Ben dostane bir maç olduğu için mutluyum. Darısı haftaya" açıklamasını yaptı.