T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

BAKAN PAKDEMİRLİ: “BİZ ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ, BUNDAN SONRA DA SİZLER BAYRAĞI DEVRALIP BU GÖREVLERİ YAPACAKSINIZ.”

Yayın Tarihi : 6.12.2018

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, " Biz üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz, bundan sonra da sizler bayrağı devralıp bu görevleri yapacaksınız." dedi.

Bakan Dr. Pakdemirli, dün 15 Temmuz Şehitler Anıtı'nı ziyaret ederlerken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gördüğü ve çaya davet ettiği Adana Ticaret Odası Anadolu Lisesi öğrencilerini, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünde (TİGEM) kabul etti.

Adana Ticaret Odası Anadolu Lisesi öğrencileriyle, daha önce Adana'da fidan dikimi sırasında görüştüklerini ve onları Ankara'ya davet ettiklerini dile getiren Dr. Pakdemirli, ülkeyi yeni nesle emanet edeceklerini ve günün en kıymetli misafirleri olduklarını söyledi.

Dr. Bekir Pakdemirli, gelecek nesiller için çalıştıklarını vurgulayarak, "Benim bir evladım var 2017 doğumlu, bir tane de 2019 yılında doğacak evladım var. Allah uzun ömür verirse, 2100'lü yılları görecekler. İşte 2100'lü yıllarda Türkiye'nin daha iyi, yaşanabilir ülke olması için hepimizin mücadele ediyor olması lazım. Biz üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz, bundan sonra da sizler bayrağı devralıp bu görevleri yapacaksınız." diye konuştu.

Türkiye'nin, önemli hedefler koyduğu 2053 ve 2071'e gelindiğinde en az yüzde 50 daha fazla gıda üretmesi gerektiğine dikkati çeken Dr. Pakdemirli, gelecek nesillerin gıda ihtiyacının, sürdürülebilir şekilde sağlanmasının yolunun bulunmasının önemli olduğunu kaydetti.