T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

ÜLKEMİZ ULUSLARARASI ŞEKER ÖRGÜTÜ’NÜN YÖNETİM KURULUNA SEÇİLDİ

Yayın Tarihi : 30.11.2019

Uluslararası Şeker Örgütü'nün (ISO) 25-29 Kasım 2019 tarihleri arasında Londra'da düzenlenen 56'ncı Konsey Toplantısında, ülkemiz "ISO Yönetim Kurulu Üyeliğine" seçildi.

Söz konusu toplantıya Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Mehmet Hadi TUNÇ ve beraberindeki Şeker Dairesi Başkanlığı'ndaki heyet katılım sağlamıştır. Ayrıca ISO Programında yer alan Pancar ve Kamış Üreticileri Birliği İstişare Toplantısına ve ISO Seminerine, Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zümrüt Begüm ÖGEL ve PANKOBİRLİK Yönetiminden de katılım sağlanmıştır.

Şeker Konseyi toplantılarında, Dünyada şeker piyasasında meydana gelen önemli gelişmelere ilişkin olarak karşılıklı değerlendirmelerde bulunulmuş olup programın son günü 56'ncı Konsey Toplantısında ISO Yönetim Kurulu Üyeliği seçimi yapılmış ve ülkemiz "ISO Yönetim Kurulu Üyeliğine" seçilmiştir.

Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Mehmet Hadi TUNÇ Başkanlığındaki heyetin ve Londra Büyükelçiliğimizin başarılı girişimleri ile sağlanan bu uluslararası temsiliyet, ülkemiz şeker sektörü açısından önem arz etmektedir.