T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

BAKAN PAKDEMİRLİ’DEN ANNELER GÜNÜ MESAJI

Yayın Tarihi : 10.5.2020

Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli 'Anneler Günü' dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Bakan Pakdemirli mesajında şöyle dedi;

"Anne emektir, vefadır, evlada karşılık beklemeden duyulan sevgidir.

Hayata gözlerimizi açtığımız andan itibaren; ilk adımlarımızdan, hayat yolunda attığımız her adıma, kendi evlatlarımızın elinden tutarken de her daim yanımızda olan güvenli dağdır.

'Cennet Annelerin Ayaklarının Altındadır' inancıyla; sevgiyi, saygıyı, dayanışmayı, özveriyi, paylaşmayı ve hoşgörüyü kendilerinden öğrendiğimiz, fedakârlık ve sabır timsali olan Annelerimizin üzerimizdeki haklarını hiçbir zaman ödeyemeyiz.

Kimi zaman evinde, kimi zaman işinde, tarlasında, bağında, bahçesinde, serasında,  ahırında, ağılında üretim yaparken; yeri geldi sırtında çocuğu ile yeri geldi evinde onu bekleyen evladına yetişme çabasıyla hep üretti, çabaladı annelerimiz, üretmeye de devam ediyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan bu Pandemi sürecinde de baş tacımız, sığınağımız, kıymetlilerimiz Annelerimizin hayır dualarını ülkemizden, milletimizden eksik etmemesi dileğiyle, bütün annelerimizin gününü kutluyorum."