T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

BAKAN PAKDEMİRLİ İZMİR’DE ÇEŞİTLİ TEMASLARDA VE ZİYARETLERDE BULUNDU

Yayın Tarihi : 15.6.2020

Bakan Pakdemirli, çeşitli ziyaret ve temaslar için geldiği İzmir'in Kiraz ilçesinde, oda başkanları ve bazı kurum yetkilileriyle, Hisar Mahallesi'ndeki Şehit Uzman Çavuşa Özgür Küçük Sosyal Tesisleri'nde bir araya geldi.

Kahvaltı öncesi Elçin-Rafet Apak çiftinin nikâh şahitliğini de yapan Pakdemirli, çifte mutluluklar dileyip "en az 3 çocuk" sözü aldı.

Pakdemirli, daha sonra Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar'ı makamında ziyaret etti.

BAYINDIR PROGRAMI

Buradan Bayındır'a geçen Pakdemirli, Belediye Başkanı Uğur Demirezen'i de makamında ziyaret etti.

Pakdemirli, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, "Pençe-Kartal Operasyonu"na ilişkin, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Irak'ın kuzeyinde başarılı bir operasyona imza attığını belirterek, "Şanlı ordumuzu ve kahraman hava pilotlarımızı kutluyorum. Operasyon çerçevesinde 81 adet hedefin imha edildiği bilgisi tarafımıza ulaştı. Türk Silahlı Kuvvetlerimizi tekrar kutluyorum. Muzafferiyetlerinin devamını diliyorum." diye konuştu. 

Buradan bölgede bulunan çiçek üretim seralarından birini ziyaret eden Pakdemirli çalışanlarla görüşerek, yetkililerden bilgi aldı.

Bölgede besicilik alanında faaliyet gösterecek Organize Sanayi Bölgesinin kurulacağı alanda incelemelerde bulunan Bakan Pakdemirli, daha sonra bölgede bulunan orman işletmesi yangın ekiplerini de ziyaret etti. Bakan Pakdemirli en son olarak İzmir Valisi Erol Ayyıldız'ı makamında ziyaret ederek ilde yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.