T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

“TÜRKİYE, YATIRIMLARLA DÜNYANIN EN İDDİALI ÜLKESİ HALİNE GELDİ”

Yayın Tarihi : 5.9.2020

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Türkiye'nin yatırımlarla dünyanın en iddialı ülkesi haline geldiğini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde bu mücadelenin yıllarca süreceğini söyledi.

Bakan Pakdemirli, AK Parti Gaziemir İlçe Kongresi'ne katıldı. Burada bir konuşma yapan Bakan Pakdemirli, sel ve yangın gibi afetlerle geçen yaz ayları boyunca, AK Parti kadrolarının felaketlerin neden olduğu hasarı onarmak ve vatandaşlara hizmet için canla başla çalıştığını kaydetti.

Türkiye'nin büyük bir ülke olduğunu dile getiren Pakdemirli, "Kanadalılar yangın konusunda geçen gün bize geldi. En son İHA'ları gösterdik. Defteri, tası tarağı topladılar ve 'Bizden daha iyi yapıyorsunuz' dediler. Türkiye her konuda iddialı bir ülke. Dünyanın en büyük köprüleri, hastaneleriyle barajlarıyla her şeyiyle Türkiye artık dünyada en iddialı ülke haline gelmiştir. Cumhurbaşkanımızın dirayetiyle inşallah bu sevda yıllar boyu sürecek." şeklinde konuştu. 

"SÖZ VERDİĞİMİZ GİBİ ÜRETİCİ DOSTU POLİTİKALAR İZLEDİK"

Söz verdikleri gibi, zarar edilen tarımsal ürün bırakmadıklarını, üretici dostu politikalar izlediklerini vurgulayan Bakan Pakdemirli, yangınlara müdahale süresini kısalttıklarını, milyonlarca fidan diktiklerini, birçok ürünü marka haline getirdiklerini de bildirdi.