T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

CUMHURİYET 97 YAŞINDA...

Yayın Tarihi : 28.10.2020

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı

Bakan Pakdemirli'nin mesajı şu şekildedir:

"Şanlı tarihimiz boyunca düşmanlarına karşı zor şartlar altında çarpışan yüce milletimiz hak ettiği zaferlere her daim ulaşmıştır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde milletimizin azmiyle ve şehitlerimizin kanıyla kurduğumuz Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunu hep birlikte gururla kutluyoruz.

Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesinde olduğu gibi tam bağımsız bir devlet olmak için hepimize görev ve sorumluluklar düşüyor. Hedefi olmayan milletler tarih sahnesinden silinmeye mahkumdur. Bu bağlamda milli mücadele döneminde olduğu gibi birlik ve beraberliğimizi en üst seviyede tutarak millet olarak hedeflerimize emin adımlarla yürüyoruz.

Cumhuriyetimizin teminatı gençlerimiz ise ülkemizi daha çağdaş seviyelere ulaştıracak ve göstereceği iradeyle 97 yıldır devam eden Türkiye Cumhuriyetinin bu topraklarda sonsuza kadar yaşamasını sağlayacaktır.

Bu duygularla Cumhuriyetin 97. yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimle tebrik ediyorum"