T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

BAKAN PAKDEMİRLİ'NİN TALİMATIYLA OTİZMLİ ÖĞRENCİLER İÇİN DUT FİDANLARI TOPRAKLA BULUŞTU

Yayın Tarihi : 27.3.2021

Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli, İzmir'in Menemen ilçesinde küçük bir dut ağacı ormanı talep eden bir okulun otizmli öğrencilerine kayıtsız kalmadı. Okul için Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin talimatlarıyla 50 adet dut fidanı, toprakla buluşturuldu.

Sabahat Akşiray Özel Eğitim Uygulama Okulunda eğitim gören otizmli çocuklar, Okul Müdürleri İlknur Tercan ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye mektup yazarak, ipek böceği kozasından ürettikleri hediyelik eşyalardan daha fazla üretebilmek için küçük bir orman istedi.

Mektubun ulaşmasından bir saat sonra Okul Müdürü Tercan'a dönüş yapan Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne talimat verdi ve okulun hemen yanında 50 dut fidanı törenle alana dikildi. 

Fidan dikim törenine İzmir Orman Bölge Müdürü Zafer Derince, Halkla İlişkiler Şube Müdürü Tacettin Coşkun, İzmir Orman İşletme Müdürü Ersen Çetin, Okul Müdürü İlknur Tercan, Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, öğretmen öğrenciler ve velileri katıldı.

Fidan dikim törenine ilişkin sosyal medya hesabından paylaşım yapan Bakan Pakdemirli; "İzmir Menemen'deki bir ormanlık alanı otistik çocuklarımızın eğitimi için tahsis ettik. Bu alanda ipek böcekçiliği projelerini desteklemek amacıyla dut ağaçlandırılması yapıldı. Yavrularımızın eğitimine ve sosyal yaşamına katkı sağlamanın huzurunu, mutluluğunu yaşıyoruz." dedi.