T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

BAKAN KİRİŞCİ ERZİNCAN’DAKİ SEL BÖLGESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Yayın Tarihi : 11.6.2022

Tarım ve Orman Bakanımız Prof. Dr. Vahit Kirişci, Erzincan'da selin meydana geldiği alanda incelemelerde bulunarak "Yaşanılan hadisede maddi olarak kayıp yaşayan bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. Tabii ki can zayiatının olmaması en büyük tesellimiz." dedi.

Kirişci, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, Erzincan Valisi Mehmet Makas ve diğer yetkililerle Erzincan'da 2 gün önce sel felaketinin yaşandığı mahallede incelemelerde bulunarak bilgi aldı.

"DEVLETİMİZ TÜM İMKÂNLARIYLA VATANDAŞIMIZIN YANINDA"

Sel bölgesinde değerlendirmelerde bulunan Bakan Kirişci, geçmiş olsun dileklerinde bulunarak devletin tüm imkânlarıyla vatandaşlarının yanında olduğunu aktardı. Can kaybı yaşanmamasının sevindirici olduğunu ifade eden Kirişci, "Yaşanılan hadisede maddi olarak kayıp yaşayan bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. Tabii ki can zayiatının olmaması en büyük tesellimiz. Mal bir şekilde yerine konur. Hükümetimizin, devletimizin gerek merkezi gerek yerel unsurlarımızın gayretli çabalarına biz de devlet su işleri olarak katkı sağlıyoruz." diye konuştu.

Kirişci, yaşanan felaketin iklim değişikliğini anlatan bariz bir örnek olduğunu söyledi. Bu tür olaylar yaşanmaması için herkesin meteorolojinin yaptığı uyarılara kulak asması gerektiğini dile getiren Kirişci, şöyle devam etti:

"Derdimiz tasamız vatandaşımızın acılarını, sıkıntılarını, yaşadıklarını bir an önce normale döndürmek. Tabii ki dikkat etmemiz gereken hususlar var. İklim değişikliği diyoruz ama iklim değişikliğini anlamakta güçlük çekiyoruz. Ama Haziran'ın 10'un da yaşanan böyle bir hadise aslında iklimdeki değişikliği ortaya koyuyor. Vatandaşlar olarak daha dikkatli belki de meteorolojinin birtakım uyarılarına karşı daha teyakkuz halinde olmalıyız. Bunu da belirtmek istiyorum, vatandaşın yanındayız. Yaralarını sarmanın gayreti içerisindeyiz."