T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

BAKAN KİRİŞCİ, BAKANLIK PERSONELİ İLE BAYRAMLAŞTI

Yayın Tarihi : 20.7.2022

KİRİŞCİ: "TÜRKİYE KÜRESEL BİR OYUNCU OLDUĞUNU 2023 SONRASI YENİ YÜZYILDA GÖSTERECEKTİR"

Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, Bakanlık personeli ile bayramlaştı.

Kurban Bayramı'nda Datça'daki orman yangını dolayısıyla bölgeye giden ardından da Venezuela'ya resmi bir ziyaret gerçekleştiren Kirişci, yurt dışından dönüşü sonrası bugün Bakanlık personeli ile bir araya geldi.

Bakanlık yetkilileri ve personelin geçmiş Kurban Bayramı'nı tebrik eden Kirişci, Tarım ve Orman Bakanlığının büyük bir aile olduğunu dile getirdi. Ülkenin bu büyük ailenin hizmetlerine çok ihtiyacı olduğunu, bunun orman ve tarım teşkilatlarının çalışmaları sayesinde yakından hissedildiğini vurgulayan Kirişci, Bakanlığın bu hizmetleri en iyi şekilde vermenin gayreti içinde olduğunu bildirdi.

Bakan Kirişci,  kısa süre önce gerçekleştirdiği Venezuela ziyaretine değinerek Türkiye'nin uluslararası alanda sınırları aşan bir misyona sahip olmasının önemini vurguladı. 

Bu misyonun gereği olarak dost ve kardeş ülkelere ihtiyaçları olan her türlü desteği verebilecek durumda bulunduklarını belirten Kirişci, paylaşma kültürünün, Türkiye'nin kadim kültürünün bir parçası olduğuna işaret etti.

Bakan Kirişci, bu ülkelere teknik bilgi ve alt yapı desteğinin verileceğini dile getirerek "Malumunuz olduğu üzere 2023 sonrası yeni yüzyıl.  Biz bu yüzyıla 'Türkiye Yüzyılı' adını veriyoruz. 2023'den sonra başlayacak bu yüzyılda, Türkiye artık bir ulusal değil bölgesel değil, ama küresel bir oyuncu olduğunu her alanda olduğu gibi Allah'ın izniyle tarım alanında da gösterecektir." İfadelerini kullandı.