T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

BAKAN KİRİŞCİ, OECD TARIM BAKANLARI TOPLANTISI’NIN İKİNCİ GÜN OTURUMUNA KATILDI

Yayın Tarihi : 4.11.2022

Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, Ekonomik İş Birliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) Tarım Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere bulunduğu Fransa'da, 'Geleceğe Hazırlanmak: Uzun Vadeli Dayanıklılık Oluşturmak' konulu panelde konuşma yaptı.

OECD Tarım Bakanları Toplantısı'nın ikinci gününde 'Geleceğe Hazırlanmak: Uzun Vadeli Dayanıklılık Oluşturmak' konulu panelde konuşma yapan Bakan Kirişci, Türkiye'nin deneyimlerini diğer üye ülkelerle paylaştı.

Toplantının kapanış oturumda bir konuşma yapan Kirişci, tarımın stratejik önemine dikkati çekti. Bakan Kirişci, "Küresel gıda güvenliğinin temini ve üretimde sürdürülebilirliğin sağlanması için birlikte hareket etmeliyiz" ifadesini kullandı.

Toplantının kapanışında üye ülkelerin bakanları toplu fotoğraf çekimine katıldı.

Bakan Kirişci daha sonra Fransa Tarım ve Gıdada Yeterlilik Bakanı Marc Fesneau ile bir araya geldi. Görüşmede tarım ve ormancılıkta iş birliklerinin ve tarımsal ticaretin geliştirilmesinin önemine işaret edildi.

Görüşmede, Türkiye'nin OECD Daimi Temsilcisi Kerem Alkin de yer aldı.

Bakan Kirişci, dün de İsviçre, Kanada, Yeni Zelanda, İspanya ve Avusturya'dan mevkidaşlarıyla ve Avrupa Birliği (AB) temsilcileriyle bir araya gelmişti.