T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

HAYVANCILIK YOL HARİTASI İLE İLGİLİ İL MÜDÜRLERİ İSTİŞARE TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Yayın Tarihi : 6.03.2024

​​2024-2028 Yıllarında Uygulanacak Hayvancılık Yol Haritası çerçevesinde, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim YUMAKLI' nın teşrifleri ve 81 İl Tarım ve Orman Müdürü ile Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlerinin katılımı ile 06.03.2024 tarihinde, Bakanlık Mehmet Akif ERSOY konferans salonunda bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Toplantıya Tarım ve Orman Bakanı İbrahim YUMAKLI, Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet GÜMEN, Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Dr. Ersin DİLBER, Hayvancılık Genel Müdürü Salih ÇELİK, Genel Müdür Yardımcıları, daire başkanları ve Bakanlık personeli katıldı.

Toplantıda Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Dr. Ersin DİLBER, veteriner hekimlerin el emeği ve aşı ile biyolojik ürün ücretlerinin hayvancılık desteklerinden mahsuplaşılması, küçükbaş hayvanların küpe ve aşı uygulamalarında yetki devri başta olmak üzere Genel Müdürlük görev ve yetki alanlarına giren konularda katılımcılara bilgi verdi. Soru cevap şeklinde devam eden toplantıda konulara ilişkin illerin görüş, öneri ve talepleri katılımcılardan anket yoluyla alındı.

Toplantının öğleden sonraki bölümünde ise Hayvancılık Genel Müdürü Salih ÇELİK, yeni destekleme modeli, ari işletme uygulamaları ve Genel Müdürlük görev alanındaki konular ile ilgili il müdürlerini bilgilendirdi.

Toplantı Bakan İbrahim YUMAKLI' nın il müdürlerine hitap etmesi ile son buldu.